вівторок, 3 жовтня, 2017, 11:15 Політика
Ввважаю себе відповідальним за те, що сталося у Калинівці, – Муженко
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН

Свою провину за вибухи на складах у Калинівці начальник Генштабу ЗСУ вбачає, передовсім, у недостатньо твердих вимогах щодо дотримання певних процедурних моментів та вирішення проблем найшвидшого убезпечення арсеналу.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив сам начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко..

«Я вважаю себе відповідальним за те, що сталося у Калинівці, оскільки це об'єкт Збройних Сил. Але я не хотів би, щоб ті проблеми та недоліки, які мали місце в організації охорони та убезпеченні таких об'єктів, були покладені тільки на мене особисто та моїх підлеглих», – каже Віктор Муженко.

За його словами, його вина, в першу чергу, полягає в недостатньо твердій позиції вимагання відповідних процедурних моментів та у вирішенні існуючих проблем для якомога швидшого убезпечення арсеналу.

«Ми повинні чітко розуміти масштаби та обсяги цієї проблеми. Ці мільйони тон боєприпасів – залишки від колишньої радянської армії. Деякі з арсеналів взагалі планувались до розформування. З початком російсько-української війни було прийнято відповідне рішення щодо ліквідації деяких баз та складів зброї. До речі, склад у Калинівці був одним із тих арсеналів, які у перспективі повинні були бути ліквідованими», – заявив начальник Генштабу.

Проте, зауважив він, обсяг запасів та потреби Збройних Сил вимагали того, що нам дійсно потрібні такі арсенали, особливо на правобережній Україні.

«Питання щодо евакуації відповідних матеріальних засобів зі східної України виникло не як наслідок відповідних подій, які були у Сватово та Балаклії. Мною було прийнято рішення про переміщення цих запасів набагато швидше, ще у 2015-му році. Але обсяги переміщень матеріальних засобів є дуже значними», – зауважив головнокомандувач ЗСУ.

Також, за його словами, є певні проблеми і в транспортуванні, і в завантаженні цих боєприпасів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 01:59:58