Новини » Львів

«Стоматологічна» війна у Львові: в одну з поліклінік не допускають чиновників ЛМР

Досі у Львові три стоматполіклініки мають статус комунальних. Їхні профспілки судяться із Львівською міською радою через впровадження реформи, яка передбачає переведення установ у некомерційні підприємства.

Про це сьогодні, 3 жовтня, під час брифінгу повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко.

«Стоматполіклініки мають статус комунальних закладів охорони здоров’я. Зараз тривають суди, які постійно переносять з ініціативи позивачів – профспілкових організацій. До прикладу, чергове засідання суду, яке мало відбутися 28 вересня, перенесли на листопад, бо є п’ять позовів», – повідомила чиновниця.

Вона зазначила, що представники Львівської міської ради мають допуск до 4-ої та 5-ої стоматполіклініки: «Там оплачуємо комунальні платежі, невідкладні платежі, такі як повірка лічильників. А на заробітну плату, на жаль коштів немає. Управління уже двічі зверталося до Львівської міської ради щодо цього, однак відповідні проекти ухвал не набрали відповідної кількості голосів».

Марта Матюшко додала, щодо 3-ої стоматполіклініки відкрита справа через самоуправство: «Вони заблокували доступ до стоматполіклініки для будь-кого з органів виконавчої влади. Не допускають і новопризначеного головного лікаря».

Нагадаємо, у Львові лише 1-а стоматполіклініка пройшла реформу, перейшовши у статус комунального некомерційного підприємства. З кінця червня оплата послуг там відбувається через касу, проте діти та малозабезпечені категорії населення і досі можуть лікувати зуби безкоштовно – для цього виділяють кошти з міського бюджету Львова.

Цього року Львівська міська рада вирішила перепрофілювати комунальні стоматполіклініки у комунальні неприбуткові підприємства, щоб вони могли офіційно через касовий апарат заробляти гроші за надані послуги.

Це викликало супротив у лікарів. Відтак, 7 квітня Національна служба посередництва і примирення вирішила, що рішення про ліквідацію комунальних стоматполіклінік є незаконним. ЛМР цього не визнає. Та лікарі не збираються відступати і готують позови до суду.

Крім того, стоматологи проводили неодноразові акції протесту, однак так і не змогли домовитись із ЛМР.

Loading...