вівторок, 3 жовтня, 2017, 17:09 Львів
Собаки-роботи, – до кінця року у Львові безкоштовно прочіпують 5 тис. собак
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

До кінця цього року у Львові в межах програми «Популяризація електронної ідентифікації та реєстрації власницьких собак» безкоштовно прочіпують 5 тисяч домашніх собак. Цей процес вже розпочався на базі ЛКП «Лев» та низки ветеринарних клінік і кабінетів. За попередніми підрахунками, зараз у Львові майже 41 тисяча домашніх улюбленців.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Ідентифікацію домашнього улюбленця мікрочіпом може зробити лише власник собаки, що живе на території Львова. Перед процедурою вживлення чіпа, потрібно підтвердити факт власності на тварину (попередня реєстрація тварини в міській базі даних або в на сайті «animal-id.info»). Якщо собака зареєстрована і має відповідне щеплення від сказу, яке було проведене не пізніше як за рік, то собаку на місці безкоштовно чіпують.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Основні переваги чіпування це:

  1. Можливість підтвердження того, що це – ваш собака. Чіпована собака має більше шансів знайтися, якщо загубиться.
  2. Можливість виїздити за кордон із собакою. Для прикладу, з 2010 року в’їзд тварин без наявності спеціального мікрочіпа в країни Євросоюзу – заборонений.
  3. Можливість повернення втрачених або викрадених тварин в Україні та за кордоном. Інформація про чіпованих собак вносять до міжнародної бази даних.
  4. Можливість притягнути до відповідальності власника, який залишив собаку на вулиці. Якщо собаку свідомо залишають на вулиці, то чіп вкаже, хто був попереднім власником і таким чином притягну до дисциплінарної відповідальності колишнього горе-господаря.
  5. Можливість контролювати вакцинацію від сказу тварин. Чіпують лише вакцинованих тварин.
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Є багато стереотипів стосовно чіпування, що це болісно, шкідливо і просто неправильно. Та ці міфи мають подолати вісім клінік Львова (ЛКП «Лев» у тому числі), які є учасниками акції із безкоштовного чіпування та розповсюдження інформації про переваги чіпів.

Куратор проекту з чіпування та співзасновник CMO Аnimal-id.info Василь Дуб розповів, що чіпи закуплені за грантові кошти британського благодійного фонду «Dogs Trust WorldWide»

«В Україні немає законодавства у сфері ідентифікації тварин. Також самі ветеринари мало знають про чіпування. Цією соціальною акцією ми хочемо привернути увагу людей, що це важливо і корисно, як для домашніх улюбленців, так і для їх власників. Безкоштовні чіпи закінчаться, але попит не має зменшитися. Принаймні такою є наша мета. Акція тільки стартує, наразі лише одиниці скористалися цією послугою», – сказав Василь Дуб.

Директорка ЛКП «Лев Оксана Кошак розповіла про значення цього запровадження.

«Обов’язкове чіпування домашніх улюбленців – це поширена світова практика. Завдяки чіпуванню, ми зможемо швидше виявити загублену тварину і довести, що це саме та собака. Або, коли власник собаки залишить її на вулиці чи погано ставитиметься до неї, то ми зможемо притягну такого господаря до дисциплінарної відповідальності. Найважливіше, що це абсолютно безболісна процедура для собак, адже сам чіп не більший за рисове зернятко», – наголосила Оксана Кошак.

Найгуманніша процедура

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Чіп має розміри 2 міліметри у діаметрі та 12 міліметрів довжини. Він вводиться під шкіру біля шиї, як звичайна ін’єкція. При цьому, собака не відчуває якогось дискомфорту. Мікрочіп зроблений із гіпоалергенного матеріалу, він не несе загрози здоров’ю для тварин. Ця процедура є найбільш гуманною, адже нанесення татуювання, яке було поширене колись, є значно боліснішим для собаки і залишає видимі подразнення. Чіп також не є активним, він не має елементу живлення. Відповідний сканер посилає хвилі, які зчитують номер цього чіпа, після ж спеціальна програма знаходить у базі дані про собаку та її господаря.

Також зоозахисники наголошують, що найкраще, коли у собаки є і чіп, і жетон. Адже, жетон на шиї дозволяє фізично швидко ідентифікувати тварину, а чіп же є на все життя.

Засновник ініціативи CMO Аnimal-id.info Віктор Копач розказав, що у Львові зараз нараховується 41 тис домашніх собак.

«Львів є одним із лідерів в Україні за найменшою кількістю безпритульних тварин у місті. На вулицях нашого міста знаходить 413 безпритульних тварин. Всього ж у місті нараховується близько 41 тис домашніх улюбленців. Важливо, що домашні тварини перестають поповнювати вулиці Львова. Ми працюємо над тим, щоб оновлений сайт ЛКП «Лев» показував у майбутньому всю статистику онлайн по кількості вакцинованих, прилаштованих, та стерилізованих тварин. Наразі, до кінця року, плануємо, що ¼ всіх домашніх тварин Львова буде прочіповано, а це дуже високий показник навіть для розвинених європейських міст», – повідомив Віктор Копач.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Зокрема, сьогодні двох рижих подруг: семирічну Беллу, яка є американським стаффорширським тер’єром, та півторарічну Пінкі, яка англійським бультер’єром – прочіпували на очах журналістів у ЛКП «Лев». Старша собака спокійно сприйняла цей укол, а от молодша – налякалася процедури, та все ж отримала свій чіп.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Власниця цих двох собак, львів’янка Таня, каже, що це корисна процедура, бо планує їхати з ними за кордон.

«Це безпечно, та дає більше впевненості у тому, що я не загублю своїх собак. Планую з ними їхати за кордон, хочу взяти їх із собою на прогулянку. Тому після сьогоднішнього чіпування у мене не повинно виникнути ніяких проблем при перетині кордону із ними», – поділилася враженням Таня.

Якщо раптом, ви не встигнете в рамках цієї безкоштовної соціальної акції прочіпувати свого домашнього улюбленця, то згодом така процедура обійдеться вам у 300-400 грн. Ціна залежатиме від якості чіпа, який введуть під шкіру домашньому улюбленцеві. У планах запровадження також чіпування домашніх котів.

Нагадаємо, що з минулого року у Львові розпочинається обов’язкова реєстрація домашніх собак.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:22:38