вівторок, 3 жовтня, 2017, 11:37 Політика
Про неусвідомлене сприйняття світу крізь фільтр московської пропаганди
Андрій Павлишин
журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

Одна з проблем багатьох навіть «просунутих» користувачів/користувачок українського ФБ – неусвідомлене сприйняття світу крізь фільтр московської пропаганди, навіть якщо їм здається, що вони люто ненавидять путінорашку. Українці/українки мало знають про довколишній світ, в нас немає мережі висококласних кореспондентів по усьому світі, а мовами, бодай англійською, співвітчизники/співвітчизниці у масі своїй не володіють. Колись ми з друзями намагалися бодай якось зламати цей фільтр, даючи змогу читати в українських перекладах автентичні тексти світової преси на сайті «Західної аналітичної групи», подавати ситуацію у різних віддзеркаленнях, проте спонсорів не знайшлося, і ресурс «заснув».

Для прикладу, московити руками «корисних ідіотів» поширили в нашому сегменті ФБ низку фоток із якимись начебто каталонськими дебілами, які прилаштували каталонські прапори поруч із штандартами створених московією на сході України симулякрів, пару заяв придурка лімонова – і вже закипіло святе обурення проти каталонських «сєпарацістав». Обуреним якось не вистачило інтелектуального ресурсу, щоб втямити: так само легко, як фейки про «настамнєт», «розіп’ятих хлопчиків» і «рабів для укропів», можна наплодити фейки про «каталонські добровольчі дивізії» на Донбасі. В останні повірять українські фрустрати, у перші – європейські.

Мета нацистської банди кадебістів та її медіальних прихвоснів у цілому світі досягнута – здоровий глузд відключено, принципи і вартості спущено в унітаз, українські націоналісти раптом починають повторювати слово в слово концепти рашистської пропаганди про «неприпустимість сепаратизму» і «переваги згідного життя в єдиному союзі» (я вже це чув у часи боротьби Горбачова і Буша-старшого та мадам Тетчер з українським «сапаратизмом» на початку 1990-х), а ширнамаси охоплює емоційний шал. І жодному професорові Б., літераторові Б. чи журналістові Б. не спаде на гадку зробити мінімальне розумове зусилля й спробувати поставити себе на місце європейців, яких безперервно годують рашистськими фейками про «київську хунту» і «укрофашистів», а відтак транспонувати здобутий досвід на сприйняття подій у Європі.

Навіть якщо в Каталонії і існує кілька тисяч прихильників мандрівок за адреналіном і вічним сном у донецькій землі до ОРДіЛО (ніяких фейкових днр/лнр не існує – це дискурс московської пропаганди!), то принаймні не менше їх у Польщі чи Німеччині, але ж ми не вважаємо, що ці країни з цієї причини не мають права на незалежне існування! А головне – московські холуї повсюди становлять незначну меншість, і не вони та їхні медіальні дурощі визначають ситуацію в Каталонії, Польщі чи Німеччині.

І насамкінець. Я не пишу цього, щоб переконати когось у потребі незалежності Каталонії або інших інституційних розв’язань у об’єднаній Європі. Вони там (поки що) дадуть собі раду і без нас, а нам би своїми дедалі меншими вікнами можливостей скористатися дав Бог.

Але знову і знову я закликаю до здорового глузду і дискурсивної пильності, позаяк саме на глибинному рівні рецепції дійсності ми наразі потерпаємо від найбільших поразок на гібридному фронті Четвертої світової війни.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:16:59