Новини » Світ 3 жовтня, 2017, 8:11
Представницею королеви у Канаді стала жінка-астронавт
Джулі Пайєт. Фото: thestar.com
Джулі Пайєт. Фото: thestar.com

У Оттаві відбулася церемонія інавгурації нового генерал-губернатора Канади, який офіційно представлятиме у цій країні королеву Великої Британії й буде де-юре главою держави.

На цю відповідальну посаду було призначено колишню астронавтку Джулі Пайєт, повідомляє Укрінформ.

У зв’язку із цією знаковою подією, гармати поблизу будівлі федерального парламенту Канади двічі зробили залп по 21 пострілу, і над містом пролетіли дві пари винищувачів Військово-повітряних сил Канади. Новопризначений генерал-губернатор також проінспектувала почесну варту.

Згідно із визначеною процедурою, генерал-губернатор Канади призначається главою Британського Королівства за порадою чинного прем’єр-міністра країни.

53-річна Джулі Пайєт за освітою є комп’ютерним інженером, але у 1992 році була відібрана серед 5330 охочих і стала космонавтом. За свою космічну кар’єру брала участь у двох місіях до Міжнародної космічної станції і працювала головним астронавтом Космічного агентства Канади. Нині вона залучена до багатьох громадських проектів. Цікаво, що уродженка Монреалю Пайєт знає шість мов і стала першою канадкою, яка побувала на борту МКС.

Відповідно до конституції Канади, генерал-губернатор має дуже широкі повноваження. Він або вона приймає присягу у прем’єр-міністра та членів його кабінету, має право розпускати парламент та оголошувати вибори, а також затверджує усі закони. Однак на практиці переважно виконує представницькі функції.

З вересня 2010 року обов’язки генерал-губернатора Канади виконував Девід Джонстон, який до призначення був відомим академіком.

На цій посаді Пайєт не стане першою жінкою, адже до неї цю відповідальну роль вже тричі виконували жінки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 20:24 :20