вівторок, 3 жовтня, 2017, 11:07 Політика
Ми не готові бути цапами-відбувайлами, – Муженко
Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко. Фото: day.kyiv.ua
Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко. Фото: day.kyiv.ua

Тому Арсенал зброї – це цілий комплекс, і є низка силових структур та державних органів, причетних до нього. Тому відповідальність за вибухи на складі боєприпасів у Калинівці повинна бути розподілена між усіма відповідальними за нього структурами, виходячи із їхнього функціоналу.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко.

Після вибухів у Калинівці заговорили про необхідність відставки начальника Генерального штабу. Зокрема, про таку необхідність зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

«Таке питання справді підіймалося. Я теж мав певну аргументацію у відповідь. Я і мої підлеглі готові нести відповідальність, але ми не готові бути в якості цапа-відбувайла. Це цілий комплекс, і є низка силових структур та органів державного управління, які повинні були б відповідати», – вважає Віктор Муженко.

Тобто, на його думку, відповідати мають різні структури, виходячи з їхнього функціоналу.

«Тут є кілька важливих питань: фінансування, забезпечення залізничних перевезень і так далі. За військовими нормативами, один ешелон має здійснювати перевезення зі швидкістю 600-700 кілометрів на добу. У нас на це йде 3-4 доби. Тому виникають певні проблеми з відповідними поставками рухомого складу», – каже головнокомандувач ЗСУ.

Також він зазначив, що для ведення аргументованої розмови щодо винуватців подій у Калинівці необхідно завершити розслідування, зрозуміти причини та підрахувати наслідки.

«Якщо є склад кримінального злочину, нехай проводиться відповідне розслідування та доводять вину конкретної особи. Після цього я готовий нести відповідальність, чи то кримінальну, чи адміністративну. Я відчуваю відповідальність, але не відчуваю провини ні за собою, ні за підлеглими. Ми зробили все можливе, але, на жаль, дечого не встигли», – заявив начальник Генштабу ЗСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 13:12 :25