Новини » Світ 3 жовтня, 2017, 9:41
Голова МЗС Угорщини заявив, що з Румунією виступатиме проти закону України «Про освіту»
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Фото: ZIK/EPA/JANOS MARJAI
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Фото: ZIK/EPA/JANOS MARJAI

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт і Бухарест спільно виступатимуть проти українського закону про освіту.

За словами угорського міністра, така позиція є цілком природною, – повідомляє Радіо Свобода.

Він також зазначив, що Угорщина зацікавлена у створенні і збереженні стратегічного контакту з Румунією в цьому питанні, адже «набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами».

Сіярто також наголосив, що закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Через це він розглядає ухвалення українського закону як «удар у спину».

Водночас міністр бачить «серйозну загрозу» в тому, що на розгляд українських парламентаріїв потрапили також законопроекти про мову та громадянство.

В Україні живе понад півмільйона угорців і румунів, і через це також Угорщина і Румунія виступають разом, заявив Сіярто.

На його думку, якщо Верховна Рада законодавчо ухвалить пропозиції, запропоновані парламентською комісією з питань культури, мовно-освітні можливості угорської та румунської меншин будуть значно звужені, а проти цього Угорщина та Румунія боротимуться спільно, додав Сіярто.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала освітню реформу, ключовими нововведеннями якої стала 12-річна школа, підвищення зарплат вчителям та визначення української мови як мови освітнього процесу.

Однак норма про мову викладання для нацменшин викликала обурення з боку влади сусідніх держав, зокрема, Румунії та Угорщини. Міжнародних партнерів не влаштовує, що в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальше зближення України та ЄС в рамках програми Східне партнерство через український освітній закон.

Крім того, угорський посол Ерно Кешкень заявив, що влада Угорщини не підтримуватиме Україну на міжнародній арені, поки та не скасує статтю закону Про освіту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 13:37 :16