вівторок, 3 жовтня, 2017, 10:57 Політика
Через два-три роки Україна буде сама виготовляти боєприпаси, – Муженко
Патрони. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY
Патрони. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Вже є відповідне рішення про створення виробництва боєприпасів в Україні. Цілком імовірно, що цей процес стартує наприкінці цього або на початку наступного року, а завершиться через два-три роки.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

«Велику кількість 120-тиміліметрових снарядів до танків було втрачено внаслідок вибухів на арсеналі в Калинівці. Проте це не найдефіцитніша нуменклатура для забезпеченння Збройних Сил. Втрати від цих вибухів були не настільки критичними, як це може здаватися. Але втрата кожного снаряду має бути критичною, тому що навіть ті із них, які зараз не є дефіцитними, у перспективі ми будемо закуповувати», – пояснює Віктор Муженко.

За його словами, вже є рішення про створення відповідного виробництва боєприпасів в Україні.

«Буквально вже у кінці цього або на початку наступного року цей процес стартує. Хоча наші партнери вже декілька років зверталися до нас з пропозицією побудувати нам таке виробництво. Наприклад, зі схожою пропозицією звертались канадці», – зауважив начальник Генштабу.

На його думку, спочатку відбуватиметься виробництво дрібнокаліберних патронів, потім збільшення до калібру 30-50 міліметрів, а тоді – виробництво боєприпасів великих калібрів.

«В Україні є певні можливості для того, щоб перепрофілювати деякі підприємства під виробництво деталей для подальшого їх складання. Є деякі проблеми, але це чисто технологічні моменти. Я думаю, що протягом двох-трьох років можна створити таке виробництво», – прогнозує головнокомандувач ЗСУ.

Також він зауважив, що набоїв для стрілецької зброї в Україні поки що достатньо. Їх цілком вистачить до моменту, коли в Україні запрацює власне виробництво боєприпасів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:30 :20