Новини » Львів 2 жовтня, 2017, 10:48
У «Львівобленерго» повідомили, кому встановлять «розумні» лічильники

Десятьом тисячам побутових споживачів на Львівщині цьогоріч встановлять так звані «розумні» лічильники на електроенергію. Ці прилади самостійно передаватимуть інформацію про обсяг спожитої електрики і, у випадку перепадів напруги, зможуть вимкнути систему, аби вберегти електроприлади від можливого згоряння.

Як повідомили сьогодні під час прес-конференції представники ПрАТ «Львівобленерго», заміну лічильників на нові «інтелектуальні» компанія здійснить на свій рахунок. У закупівлю 10,5 тис. таких приладів інвестували 26,3 млн грн. Роботу з заміни розпочали у липні і на сьогодні побутовим споживачам встановили 3 тис. «розумних» лічильників.

Такі засоби обліку, стверджують у компанії, мають чимало переваг. По-перше, вони автоматизовано передаватимуть в обленерго показники спожитого об’єму, і на 1 число місяця компанія виставлятиме споживачу реальний рахунок. Помешкання, де будуть такі лічильники, більше не навідуватимуть представники компанії, аби списати показник. Крім того, в лічильнику є пристрій, якій вимірюватиме якісь напруги, і у випадку перевищення норми може вимкнути постачання, аби вберегти електроприлади.

«Перевага для населення – можливість переходу на так званий диференційований облік електроенергії, Такий лічильник дозволить оплачувати за електроенергію за нічним тарифом. З жовтня розпочався так званий опалювальний період і є можливість використання енергії за ціною вдвічі нижчою від звичайного тарифу. Якщо ми сьогодні маємо 90 коп. для електроопалення, то в нічний час людина може сплачувати за ціною 45 коп. за кіловат-годину», – розповів директор з маркетингу «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

Зовні такий лічильник не відрізняється від звичного, але він обладнаний процесором і модемом, який через підведені до помешкання електромережі відправлятиме інформацію до трансформатора, а звідти за допомогою мобільного інтернету дані надходитимуть на сервер «Львівобленерго», де в автоматичному режимі нараховуватимуть платню.

Як розповів начальник служби приладів Роман Шпак, споживачів, яким встановлять нові прилади обліку обирали за 4 критеріями, визначеними НКРЕКП: обирали енерговузли з найбільшими втратами, зі складним доступом та з низькою якістю напруги. Відтак, цьогоріч «розумним» обліком охоплять споживачів у Львові та восьми районах області:

  • у Львові це вул. Величка у Залізничному районі, смт. Рудно (вул. Володимира Великого, Грушевського, Галицька, Мазепи, Шевченка, Шептицьких), смт Брюховичі (вул. Незалежності України, Львівська, Ряснянська, Івасюка та прилеглі)
  • у Золочівському районі – с. Вижняни, Заставне, Розворяни та м. Золочів (вул. Бродівська, Ярослава Мудрого, Шевченка та прилеглі)
  • у Миколаївському – с. Надітичі, Рудники, Пісочна, Черниця
  • у Стрийському – с. Добрівляни, Заплатин
  • у Дрогобицькому районі – м. Борислав (вул. Тустановицька, Хмельницького, Трускавецька, Модрицького, Гірна та прилеглі), м. Дрогобич (вул. Івасюка, Зварицька, Завіжна, Коцюбинського, Самбірська, Івана Франка та прилеглі)
  • у Жовківському районі – с. Липник, Луцики, Старе Село
  • у Яворівському районі – с. Бірки
  • у Сокальському районі – с. Добрячин.

Читайте також: Чекайте на інспектора: Одержувачів субсидій масово перевірятимуть

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:16 :56