Новини » Світ 2 жовтня, 2017, 11:27
Кожен третій вид птахів у Фінляндії перебуває під загрозою вимирання, – орнітологи
Фото: Esa Huuhko/Yle
Фото: Esa Huuhko/Yle

У Гельсінкі хочуть привернути увагу до захисту рідкісних птахів – кожен третій вид в Фінляндії на межі зникнення. Цими вихідними у Фінляндії пройшов найбільший в Європі захід для орнітологів-любителів.

Про це пише Yle.

«Глобальне потепління впливає на птахів і призводить до того, що змінюється територія їх поширення, а також час гніздування та міграції», – пояснює Пяйві Сіркія з Музею природничої грамотності Гельсінкі.

Це вже сталося з Кукша (або Ронжа) і деякими видами куріпок. Для північних і водоплавних птахів зміна клімату – це серйозна загроза. Наприклад, лебеді не відлітають на південь, тому що вода не замерзає.

«Водоплавні птахи все частіше зимують в Фінляндії, багато видів восени залишаються тут все довше. Тобто осіння міграція водоплавних тепер починається пізніше», – каже Сіркія.

Багато видів куликів і качок також під загрозою зникнення.

«Кожен третій вид птахів в Фінляндії перебуває під загрозою вимирання. Це не може не турбувати», – каже Акі Аркіомаа, керівник товариства орнітологів-любителів BirdLife Suomi.

Захід EuroBirdwatch, що відбувся у вихідні, покликане підвищити інтерес людей до осінньої міграції та захисту рідкісних птахів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:47 :04