понеділок, 2 жовтня, 2017, 13:52 Суспільство
«Добрий ZIK» організував зустріч особливого хлопчика із Вікторією Булітко

Дев’ять років тому Руслані Рубіновській сказали, що її син не житиме. Проте Володя довів протилежне. Всупереч усім, він є прикладом того, що діагноз ДЦП – не вирок. Хлопчик читає енциклопедії, слідкує за політичним життям країни, любить дискусії на релігійну тематику, розвивається і, не зважаючи на вади, вчиться ходити. Та найбільшою дитячою мрією Володі є зустріч із акторкою Вікторією Булітко.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

До проекту звернулась Людмила Савіна. Вона хоче здійснити мрію дуже розумного, але хворого на ДЦП хлопчика. Він хоче познайомитись з кумиром – відомою акторкою популярного гумористичного шоу Вікторією Булітко.

«Чому саме Володя достойний здійснення мрії? Його історія підтверджує одну важливу тезу: «Життя – це боротьба». У щоденному протистоянні – він переможець», – розповідає Людмила Савіна.

Це тепер Володя живе сповна і мріє. А дев’ять років тому, в пологовому будинку, його мамі Руслані сказали – її син не житиме.

«Лікарі казали: «Ваш плід безнадійний». Я вирішила не слухати нікого, а боротись за життя Володі від самого його народження. Що цікаво, у нього ніколи не виникало почуття голоду. Він не просив цукерки або печиво, доводилось його змушувати їсти», – пригадує матір Руслана Рубіновська.

У щоденній боротьбі за існування минали дні, місяці і роки. Володя прожив більше, ніж обіцяли ескулапи. І попри безнадійні діагнози, уперто тримався за життя – дорослішав та розвивався. Коли ж Володі минуло три роки, його перестали цікавити звичайні дитячі казки. Він попросив маму читати енциклопедію, історичні факти та розповідати про політичну ситуацію у світі. 

«Вова почав говорити із восьми місяців. Перші речення склав, коли мав трохи більше року. Ми з ним багато читали. Якось син попросив, щоб я розповіла про щось більш реальне за дитячі казки. Тоді ми зацікавилися атмосферою і тектонічними плитами», – коментує пані Руслана.

Тепер у Володі улюблена програма – новини. Найцікавіші ігри для нього – дискусії на політичні та релігійні теми, а фаворити серед книжок – енциклопедії та довідники.

У перервах між читанням Володя робить все для того, аби спростувати ще один невтішний прогноз лікарів – про те, що він ніколи не зможе ходити.

«Наші місцеві спеціалісти не давали шансів. Казали, що Вова не виживе і не ходитиме. Проте зараз медики мають іншу думку, прогнозують, що його хода буде майже ідеальною», – зауважила мама героя програми Руслана.

«Раніше я рахував долі секунди того, скільки можу простояти. Проте кожного дня тренуюсь, тому мої справи йдуть на покращення і тепер я лічу хвилини», – ділиться Володя Рубіновський.

Під час одного з візитів Людмила Савіна, яка є волонтеркою та працівницею соціальної служби, розповіла Руслані і Володі про сім’ю зі Львова, у якій теж є хлопчик хворий на ДЦП. Рубіновські радо погодились відвідати родину, аби підбадьорити і довести, що діагноз лікарів – це зовсім не вирок. Володя ж подарував маленькому хлопчику свої перші книжки і талісман.

Про історію Володі Рубіновського довідалась Вікторія Булітко. Акторка захотіла здійснити його мрію: зустрітись і провести з ним день разом. Від такої несподіванки юного Володю переповнили емоції.

«Спочатку я побачив журналістів. Це мене дуже здивувало, але хто ховався за кульками не зрозумів. Та потім побачив ту людину, яку дуже хотів зустріти! Я водночас був дуже розгублений і щасливий, бо не вірив, що це може статись», – говорить радісний Володя Рубіновський.

«Ми провели цікаво час у квест-кімнаті. Справились за 34 хвилини! А люди відгадують там загадки протягом 40 хвилин. Вова – дуже розумний хлопець. Чесно кажучи, дивлячись в його очі і мамині, я розумію, що таким хорошим людям хочеться робити добро», – прокоментувала акторка Вікторія Булітко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 02:12:24