Новини » Події

Угорщина запропонувала нове вирішення мовного питання

За необхідності уряд Угорщини зможе забезпечити на Закарпатті навчання дітей угорською мовою через приватні школи і приватні університети.

Про це заявив у Будапешті Гергей Гуляш, керівник проурядової фракції FIDES (Угорський громадянський союз), – повідомляє «Цензор.нет».

Політик правлячої коаліції позитивно оцінює той факт, що як уряд Угорщини, так і опозиція виступають єдиним фронтом у питаннях національної політики.

У свою чергу депутат Європарламенту від FIDES Дьордь Шепфлін, висловив стурбованість тим фактом, що оскільки Україна не є членом ЄС, новий закон України «Про освіту» не можна розглядати як питання компетенції Європейського союзу.

Крім того, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 30 вересня у румунському Клужі заявив, що «майбутнє пишуть угорською мовою». Він додав, що національна місія Угорщини – знайти і зберегти всі закордонні угорські громади.

«Наше завдання – домогтися, щоб вони процвітали на землі, де народилися; могли вчити угорську мову і могли жити як угорці», – наголосив Орбан.

Loading...