Новини » Політика 30 вересня, 2017, 23:55
В Україні немає російського народу, – Голишев відкрив очі Держдумі

В Україні немає «російського народу»; приналежність росіян до такої умовної спільності як «російський народ» також досить умовна.

Таку думку «Обозревателю» висловив російський публіцист, блогер і аналітик Володимир Голишев.

Коментуючи заяву Держдуми Росії (визнана в Україні нелегітимною. – Ред.) про законі «Про освіту» як «акт етноциду російського народу в Україні», публіцист запитав: «Який ще «російський народ» в Україні? Я цього не дуже розумію. Яку групу населення можна назвати російським народом в Україні?»

Публіцист нагадав про те, що в Україні живе безліч людей з російським корінням і з російськими прізвищами, але які «зараз говорять українською і взагалі не користуються російською мовою».

«Я не зовсім розумію, хто цей російський народ в Росії і тим більше не розумію, що таке російський народ в Україні», – заявив він.

Голишев назвав «дві ідентифікаційних ознаки» росіян: «мова, якою вони користуються – припустимо, єдиною російською, і паспорт, який вони мають – російський». «При цьому, якої вони національності, жодного значення не має. Син молдаванки і татарина, який народився в Москві, що не знає жодної мови, оокрім російської, буде росіянином – ким ще він може бути?» – додав він.

Відповідно, «якщо ті ж ознаки ми застосуємо до людей, що живуть в Україні, то у нас вийде дивна історія: паспорти у них українські – першої ідентифікаційної ознаки вже наче й не було. Залишається російська мова. Але російською мовою в Україні користуються всі. В Україні норма – двомовність. Але є аномалії – то там, то сям зустрічаються люди одномовні. А російського народу я в Україні не бачу взагалі. Жодної людини».

«Але це питання термінів і визначень. Вони не позначені виразно, і це дає широке поле для будь-яких спекуляцій. У даному випадку – оголосити, що в Україні, виявляється, є російський народ», – визнав він.

У той же час Голишев звернув увагу на набагато більш важливий аспект закону «Про освіту», а саме той факт, що проти нього виступили в Угорщині і в Румунії. «Ось це дійсно проблема. Її можна було уникнути, і треба було турбуватися саме про це. Варто було узгодити закон з ними», – упевнений він.

Читайте також: Гордон про освітній закон: Усі діти повинні навчатись українською

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 13:54 :03