Новини » Політика 29 вересня, 2017, 15:01 блоги
Життєво про мову. Від Кравчука до Януковича гібридно здавали Закарпаття
Тетяна Вергелес
головний редактор Інформаційного агентства
«Західна інформаційна корпорація» (IA ZIK)

Таки вставлю своїх п’ять копійок щодо української мови на Закарпатті.

Був 2010 рік. Моя донька Оксана за програмою міжнародної християнської організації збирається на майже рік волонтеркою у Данію. Проект – міжнародний, розрахований на молодь із країн Західної Європи, але є три місця для українців. І от з Оксаною потрапляють у цю трійку дві закарпатки. Пам’ятаю, перший дзвінок дочки по скайпу та її подив, замішаний на обуренні: «Мамо! Вони не говорять жодною мовою, окрім угорської!». Виявилося, ці громадянки України не просто не володіють українською, вони її НЕ РОЗУМІЮТЬ. Ну, і російською - ні в зуб ногою. Найбільше мою дитину шокувало ще й ось від чого: на перших зборах «новоприбулих» волонтерів з різних країн організатори попросили молодь розподілитися групками по країнах, з якими вони себе асоціюють. Так от, закарпатки, громадянки України, приєдналися до угорців!

Щоправда, виявилося, що ці дві дівчини й обов’язковою для цього проекту англійською також не володіють, отож, здається, через тиждень їх відправили в Україну. (Дивно, як вони пройшли всі фільтри, перед тим, як потрапити у проект)

Що казати, ми були шоковані, ми «ПРОЗРІЛИ»: після розвалу СРСР в Україні визріли території, де не знають ані української, ані «общєпонятної» російської мови. Винні від Кравчука до Януковича включно – гібридно здавали Закарпаття.

Тому оцей галас про утиски національних меншин – це блюзнірство. Українська мова є обов’язковою у державі Україна

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 22:55 :30