Новини » Світ 29 вересня, 2017, 17:03
У ПАРЄ терміново внесли питання щодо дебатів стосовно «Закону про освіту» в Україні
ПАРЄ. Фото: ZIK/EPA/PARICK SEEGER
ПАРЄ. Фото: ZIK/EPA/PARICK SEEGER

До проекту порядку денного осінньої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи терміново внесли питання щодо дебатів на тему: «Новий закон України про освіту як головна перешкода вивчення національними меншинами рідних мов».

Про це повідомляє Укрінформ.

Остаточний порядок денний осінньої сесії, яка пройде 9-13 жовтня у Страсбурзі, буде затверджений у перший день засідання.

Також, як заплановано, 11 жовтня до ПАРЄ звернеться Президент України Петро Порошенко та відповість на запитання парламентаріїв.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України «Про освіту», який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон «Про освіту» на експертизу у Венеціанську комісію.

Читайте більше новин за цією темою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 14:34 :55