п'ятниця, 29 вересня, 2017, 14:43 Політика
Порошенко проситиме депутатів ВР ухвалити закон про Донбас за один тиждень
Фото: instagram.com/vysotskiy.ap
Фото: instagram.com/vysotskiy.ap

В адміністрації Президента завершили узгодження з партнерами законопроекту «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України».

Про це розповіло джерело «Європейської правди» в АП.

Найлижчим часом документ буде зареєстровано у парламенті. Суб’єкт законодавчої ініціативи наразі не визначений, але висока імовірність, що проект подасть Президент у статусі невідкладного.

Після консультацій с іноземними партнерами, в тому числі з країнами-учасницями «нормандського формату» та США, до проекту було внесено зміни, зазначив співрозмовник.

Законопроект має законодавчо закріпити Росію як країну-агресора. Правовий режим АТО буде замінено на новий режим, якого зараз немає в законодавстві.

«Ми запроваджуємо термін російська окупаційна влада. Ми також констатуємо, що Україна не несе жодної відповідальності за дії окупаційної влади і визнає нікчемними всі документи, ухвалені окупаційною владою», – розповіло джерело ЄП.

В АП очікують, що ухвалення закону посилить позиції України в Міжнародному суді ООН, а також допоможе в узгодженні потрібного Києву формату миротворчої операції.

«Базовий принцип миротворчих операцій ООН – неупередженість. І ми зможемо вимагати, відсутності росіян у складі миротворчої місії, якщо вони будуть визнані країною-агресором», – зауважив співрозмовник.

Водночас, розробники закону наполягають, що новий закон буде необхідно ухвалити протягом одного пленарного тижня. Це пов’язане з тим, що 18 жовтня завершується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.

«Ми сподіваємося на те, що депутати проявлять державницьку позицію», – зауважив з цього приводу співрозмовник вкидання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 03:56:10