Новини » Політика 29 вересня, 2017, 3:00
Нардеп про освітній закон: Нинішній період спротиву потрібно витримати і перебороти

Те, що ми захищаємо нашу мову, нашу країну – це абсолютно правильно. А нинішній період спротиву потрібно витримати і перебороти.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України («Самопоміч») Наталія Веселова, коментуючи питання щодо набуття чинності нового закону «Про освіту».

Гостя програми звернула увагу на те, які саме країни висловили своє обурення та зауваження щодо нового закону «Про освіту». Так, ідеться про ті держави, які мають вплив на Україну та її окремі території: Румунія та Угорщина впливають на групи людей, що мешкають на заході нашої держави, тож вони намагаються зберегти цей вплив.

«Навіщо це робиться? Мабуть, потрібно це питання вивчати нашим службам, нашій розвідці, чи дійсно цей вплив намагаються використати проти України, чи в цих намаганнях лежить щось інше. Але те, що ми захищаємо нашу мову, нашу країну – це абсолютно правильно», – наголосила нардеп.

Гостя програми розповіла, як українські школи з’являлися у Донецьку: з її слів, не йшлося про примус, а про запит громадян, адже батьки думали про майбутнє навчання дітей в українських вишах, де викладання предметів відбувалося українською мовою.

«У нас навіть після окупації тривалий час працювали українські школи. Батьків змушували писати заяви, щоб змінити мову навчання, вони цього не робили. Це вже окупація була», – розповіла Наталія Веселова.

Гостя програми вважає, що нинішній період спротиву потрібно витримати і перебороти.

Президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш вважає, що українці повинні захищати свої національні інтереси.

«Коли ви кажете, що може бути закарпатський сепаратизм, я думаю, що він, у принципі вже є, основа для нього є. Він просто ще не задіяний політично у дію. Тому такі моменти слід випереджати», – заявив гість програми та наголосив, що в України є власні інтереси, які слід захищати усіма можливими способами.

Сергій Гармаш додав, що у мовній політиці в Україні часом бувають «перегини», проте у законі про освіту не бачить жодних утисків. «Люди, які мешкають в Україні, повинні знати українську мову», – резюмував гість програми.

Нагадаємо, закон «Про освіту» в Україні набув чинності. Цей документ викликав критику з боку низки сусідніх держав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 05:32 :47