Новини » Суспільство 29 вересня, 2017, 12:23
Експерти заявляють, що знайшли «оголений» ескіз до Мони Лізи
Мона Ліза - ліворуч, Монна Ванна - праворуч. Фото: bbc.com/AFP/ALAMY
Мона Ліза - ліворуч, Монна Ванна - праворуч. Фото: bbc.com/AFP/ALAMY

Намальований вугіллям портрет оголеної жінки, який зберігався у колекції одного з музеїв у Франції понад 150 років, може бути ескізом до Мони Лізи Леонардо да Вінчі, вважає французький арт-експерт.

Раніше вважали, що портрет жінки відомої як Монна Ванна, був виконаний у студії да Вінчі. Проте зараз експерти твердять, що художник міг сам працювати над обома картинами.

Після експертизи у Луврі, де виставлена і сама Мона Ліза, куратори заявили, що ескіз ню, «щонайменше частково» намалював сам Леонардо.

Від 1862 року цей малюнок зберігався у колекції мистецтва доби Відродження у музеї Конде в палаці Шантійї на північ від французької столиці.

Леонардо да Вінчі (1452-1519) – один із найвидатніших художників італійського Відродження, а його Мона Ліза, також відома як Джоконда є одним із найбільш впізнаваних і цінних витворів мистецтва у світі. Вважають, що Джоконда – портрет Лізи Джерардіні, написаний на замовлення її чоловіка, торговця тканинами і флорентійського чиновника Францеско дель Джокондо.

«На малюнку дійсно чудово прописані обличчя і руки, – розповів куратор музею Конде Матьє Дельдік в інтерв’ю AFP. – Це не бліда копія. Перед нами те, над чим працював паралельно із Моною Лізою наприкінці життя Леонардо. Це майже напевне підготовча робота до живопису олією».

Експерт-реставратор із Лувру Бруно Моттен підтвердив, що малюнок «дуже високої якості» і за часом створення співпадає із роками життя Леонардо на межі XVI сторіччя, повідомляє «ВВС Україна».

Леонардоавтор ескізу? «За» і «проти»:

  • руки і тіло є майже ідентичними;
  • портрети мають майже однаковий розмір;
  • на малюнку є маленькі проколи, які, можливо, дозволяли суміщати контури із портретом Мони Лізи.

Художник-реставратор Бруно Маттен водночас вказує, що заштриховка зверху на малюнку біля голови була зроблена правшею, тоді як Леонардо був шульгою.

«Ми маємо бути обережними у висновках, оскільки робота поки що триває, – заявив він AFP. – Експертиза триватиме якийсь час, і це є дуже складною роботою, бо малюнок є дуже крихким».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 09:42 :32