Новини » Львів 28 вересня, 2017, 17:23
У Львові площу біля храму св. Ольги і Єлизавети хочуть звільнити від транспорту

У Львові частину вулиці С. Бандери пропонують звільнити від транспорту. Йдеться про площу довкола храму св. Ольги і Єлизавети. За задумом урбаністів тут залишаться лише трамваї та пішоходи. За словами архітекторів, ця зона має стати «вхідною» у місто і «запрошувати» до самої вулиці С. Бандери і до міста загалом.

Архітектори Urbanideas та фірми «Рутенія» на замовлення Інституту міста в рамках проекту «Вулиця для всіх» розробили два можливі варіанти площі.

Один із двох запропонованих варіантів підтримує лінійний характер простору, властивий вулиці загалом і відзначається більш радикальним озелененням.

Другий варіант має вільніше розпланування і носить характер площі, а не вулиці, також, як зазначають архітектори, «своїм типом замощення веде діалог із самою будівлею церкви, що є головним акцентом даного простору».

«Досліджуючи типологію простору частини вулиці С. Бандери, зосереджуючи особливу увагу на просторі перед церквою св. Ольги і Єлизавети, ми дійшли висновку, що він має переважаючий лінійний характер, а людські потоки, що його перетинають, є здебільшого діагональними. Також для цього простору є характерним великі тимчасові скупчення людей, що очікують на громадський транспорт, тобто простір перед церквою св. Ольги і Єлизавети використовується як транзитний і як тимчасовий. Цей простір має бути більш комфортним (затінок, місця для відпочинку, відчуття захищеності), атрактивним і цілісним», – пояснюють автори проектів.

Для того, щоб площа стала пішохідною, поблизу змінять організацію руху. Автомобілі повертатимуть за площею Бандери на вулицю Шептицьких і виїжджатимуть на вул. Чернівецьку, повідомляє «Львівська газета».

Нагадаємо, вул. С. Бандери у Львові планують ремонтувати наступного року. Вона має стати більш зручною для пішоходів, велосипедистів і водіїв. Її планують заасфальтувати, однак дерев обіцяють не зрізати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 22:32 :14