Новини » Політика

Рубан розтлумачив особливості «мовної статті» закону «Про освіту»

На відміну від старих радянських підходів, закон «Про освіту» передбачає індивідуальну освітню траєкторію для кожної дитини.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив керівник департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента Юрій Рубан.

Нагадаємо, закон «Про освіту» в Україні набув чинності. Так, мовою освітнього процесу в навчальних закладах, згідно з документом, є українська мова. У середній школі для нацменшин поступово вводиться українська як мова викладання. Цей документ викликав критику з боку низки сусідніх держав.

«Це великий рамковий закон, який формує нові правила в освіті по всій Україні», – наголосив гість програми.

З його слів, на відміну від старих радянських підходів, цей закон передбачає індивідуальну освітню траєкторію для кожної дитини, яка навчатиметься.

«Це великий документ, який стосується всієї освіти – від дошкільної до підготовки докторів у певних галузях, до підготовки вчених найвищої кваліфікації», – зазначив Юрій Рубан та додав, що, з огляду на це, закон буде певною мірою рамковим, і будуть підготовлені нові закони – про середню освіту, про професійну освіту.

Що ж до статті 7 закону, в якій ідеться про мову навчання, Юрій Рубан зауважив, що тривалий час в Україні конституційні норми, які стосуються права на навчання, тлумачилися як право отримувати повну освіту однією із мов національних меншин. Цього, як підкреслив Юрій Рубан, не було у законодавстві.

«У 7-й статті є кілька важливих речей. Вони підкреслюють те, що у початковій школі може відбуватися навчання мовами національних меншин; про те, що особи – діти, які належать до національних меншин, можуть і далі вивчати свою рідну мову протягом усього навчання; говориться про те, що у школах, поряд із викладанням державною мовою, може, звичайно, викладатися один або декілька предметів мовами Європейського Союзу», – зазначив Юрій Рубан.

Loading...