четвер, 28 вересня, 2017, 17:14 Львів
Рекультивацію Грибовицького звалища зроблять без дегазації: бо це дорого, – ЛМР

У роботах щодо рекультивації Грибовицького звалища ЛМР не має наміру занадто витрачатися. Її проведуть за злегка адаптованим фірмою «Еджіс» проектом «Гірхімпрому», в економ-варіанті, лише за грантові кошти. Причому навіть не планують робіт у одній з найбільш необхідній та небезпечній, як самі визнають, ділянці проблеми, а саме проведення дегазації. На це немає грошей. Може, якось потім.

Про це у львівському Прес-клубі під час засідання на тему: «Хто, коли і за чиї кошти буде робити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будуватиме сміттєпереробний завод у Львові?», повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Спочатку пан Ноздря наголосив, що дегазація, поряд з інфільтратами, є проблемою невідкладною і терміновою, навіть критичною:

«Частина робіт на Грибовицькому звалищі будуть «тендеритися» за місцевою процедурою, оскільки там потрібно вжити багато невідкладних термінових заходів. Є критичні питання щодо дегазації, є питання по переробці фільтратів, які на сьогодні там зберігаються».

Але коли зайшлося про вартість робіт та джерела їх фінансування, то акценти відразу змістились з безпечності у бік економності.

Вадим Ноздря розповів, що на рекультивацію звалища буде використано лише ті кошти, які передбачені грантом ЄБРР, а саме 10 млн євро, оскільки використовувати інші кошти економічно не доцільно.

В цьому ж контексті він прокоментував і роботи з дегазації звалища. Попри те, що декілька хвилин до того, він відзначав дегазацію, як один з першочергових проблем, далі він розповів, що проводити її не будуть, оскільки встановлення потрібної системи зробить проект значно дорожчим. Конгенераційну установку та спеціальні газові свердловини можуть встановити хіба на другому етапі робіт у Грибовичах.

Також він повідомив про юридичні проблеми, які змушена долати ЛМР та про необхідність проведення громадських слухань:

«Є юридичні питання, які ми не можемо обійти, а саме заборона суду на проведення будь-яких робіт на звалищі. Щойно місяць тому нам було дозволено судом робити лише один захід – обвідний канал для фільтратів. Щоби зняти заборону на інші роботи, нам потрібно через громадські слухання провести комплексний проект рекультивації. Потім пройти експертизу і з цими документами прийти в суд і переконати прокуратуру та мешканців навколишніх сіл. Нам справді важлива думка людей з Грибович та Малехова, і ми справді хочемо провести реальні громадські обговорення. ЛМР вже передала попередню інформацію до Жовківської РДА, і разом ми маємо намір подати спільне оголошення про громадські слухання за 30 днів до початку їх проведення».

Додатковим аргументом для громадськості, а також запорукою того, що всі роботи на Грибовицькому звалищі пройдуть з дотриманням українського законодавства, а часто і європейських вимог, є те, що ЛМР подаємо документи щодо рекультивації на фінансування у міжнародні фонди, які, зі свого боку, будуть також контролювати процес.

«Також є зауваження і до проектних робіт, особливо у питанні динаміки їх проведення. Тут питання до «Еджіс», які зараз адаптують та імплементують проект «Гірхімпрому». Хотілося б щоби вони рухались значно швидше», – заявив чиновник.

Нагадаємо, у п’ятницю, 22 вересня, Європейський інвестиційний банк схвалив виділення Львову коштів на рекультивацію Грибовицького звалища та будівництво сміттєпереробного заводу у сумі 75 млн євро.

Також, до березня 2018 року у ЛМР мають намір визначитися, хто будуватиме сміттєпереробний завод для Львова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:54 :24