Новини » Львів 28 вересня, 2017, 18:28
Гармаш: Реакція закордонних партнерів на закон «Про освіту» має політичне підгрунтя

Реакція закордонних партнерів щодо нового закону «Про освіту» зумовлена ситуацією у цих країнах.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

Нагадаємо, закон «Про освіту» в Україні набув чинності. Цей документ викликав критику з боку низки сусідніх держав. Як заявив Президент України Петро Порошенко, висновки Ради Європи щодо цього документу і наслідки переговорів із сусідніми країнами можуть лягти в нову редакцію закону про середню освіту.

Сергій Гармаш вважає, що реакція закордонних партнерів щодо нового закону «Про освіту» – це політична реакція, зумовлена ситуацією у цих країнах. Так, в Угорщині наближаються вибори, а партія, яка нині є при владі, близька певною мірою до російського керівництва, зауважив гість програми. На думку Сергія Гармаша, така оцінка українського закону – це відповідь насамперед на внутрішній запит із розрахунком на підтримку електорату під час виборчої кампанії.

«Ну, і звичайно, розрахунок на підтримку Росії, адже РФ залишається сильним, серйозним і потужним гравцем на міжнародній арені. На жаль, потужнішим, аніж Україна, тому на неї більше зважають, європейські країни у тому числі», – зазначив Сергій Гармаш.

На його думку, Україна повинна вести із сусідами конструктивний діалог. Так, гість програми зауважив, що, до прикладу, угорці у своїх заявах не вказують конкретно, що саме порушила Україна – жодних посилань на конкретні нормативно правові акти немає.

Сергій Гармаш наголосив, що на місці українського МОН він би спочатку відправив закон про освіту до Венеційської комісії на експертизу, і лише тоді виносив би до парламентської зали.

«Бо зараз справді буде цікава ситуація, коли Венеційська комісія зробить зауваження до закону, який уже нами прийнятий та підписаний Президентом», – додав Сергій Гармаш.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 08:20 :54