Новини » Політика 27 вересня, 2017, 10:13
Закон «Про освіту» набуде чинності 28 вересня
Фото: fakty.ictv.ua
Фото: fakty.ictv.ua

Офіційна парламентська газета «Голос України» у середу, 27 вересня, опублікувала нову редакцію закону «Про освіту», який набуде чинності 28 вересня.

Згідно з документом він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім статей 38 та абзацу третього частини другої ст. 59, абзаців першого і третього частини другої ст. 61, які набирають чинності з 1 січня 2018 р; частини п’ятої ст. 61 і частини десятої ст. 78 цього закону, а також частини третьої ст. 43 закону України «Про загальну середню освіту» (в редакції), які набирають чинності з 1 січня 2019 р; абзац другий підпункту 5 пункту 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення», який набирає чинності з 1 січня 2030 року, – повідомляє 112.ua.

Нагадаємо, 5 вересня депутати ввели 12-річне навчання для школярів, зарплату для освітян у розмірі трьох мінімальних зарплат (станом на поточний момент це 9 600 грн), а також поступове підвищення виплат. Найбільш дискусійною нормою стала стаття про мову навчання представників національних меншин та корінних народів України. Закон забороняє існування шкіл з викладанням мовами національних меншин і корінних народів, залишаючи лише можливість створювати класи в українських школах, де навчання будуть вести мовою нацменшини поряд з державною мовою.

Вивчення мови корінного народу або нацменшини гарантується в школах або через національні культурні товариства. У вишах за бажанням учнів створюються умови для вивчення мови нацменшини як окремої дисципліни.

Виключення з загального правила складають школярі з числа національних меншин, які почали навчатися до 1 вересня 2018 року. До 1 вересня 2020 року вони зможуть навчатися за колишніми правилами, потім буде поступово збільшуватися кількість предметів, які викладаються українською мовою.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість прийнятим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 25 вересня підписав закон України №2145-VIII «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, Росія та Молдова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 13:17 :07