Новини » Політика 27 вересня, 2017, 10:10 блоги
Всі заяви угорської влади щодо Закону «Про освіту» в Україні є абсурдними
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Коли дипломат, міністр європейської держави погрожує «боляче вдарити по майбутньому» сусідньої європейської держави і блокувати її ініціативи в міжнародних організаціях, то такий посадовець принижує насамперед самого себе і свою країну.

Те, що Україна є державою європейською випливає вже з нашої історії й географії. А як українці відстоювали свій європейський вибір на Майдані і зараз, захищаючи свою країну і всю Європу від російської агресії, бачив увесь світ і підтримує нас.

Наш європейський вибір є незворотнім. Недоброзичливці в окремих країнах ЄС можуть допомагати Москві ускладнити для нас цей шлях, але ніколи не спинять повернення України додому в Європу.

На жаль, агресивна риторика і грубий тиск на сусідів став візитною карткою нинішньої угорської влади. Подібних нападок зазнавали і Словаччина, і Румунія, і тепер – Україна. Очевидно, проблема не в сусідах Угорщини, а у вкрай низькій політичній культурі і агресивності деяких будапештських політиків.

Можливо, це пов’язане з наближенням виборів в Угорщині, можливо, надто теплими зв’язками з путінським режимом.

Закон України «Про освіту» запускає важливу реформу і створення замість пострадянської – нової якісної системи освіти європейського взірця.

Мовна стаття цього закону, як Україна неодноразово пояснювала угорським колегам, цілком відповідає Конституції України, європейській практиці і ратифікованим Україною міжнародним угодам. І наша ініціатива про експертизу цієї статті в Раді Європи демонструє цілковиту відкритість України в цьому питанні.

Згідно з новим Законом представники угорської меншини зможуть за бюджетний рахунок отримувати освіту угорською мовою в дитсадках і початковій школі. В базовій і профільній школі, а також в інших освітніх закладах включно з університетами частина предметів зможе також викладатися угорською мовою як мовою ЄС.

Тому всі заяви про «порушення прав» є абсурдними. Навпаки, сьогодні до 70% випускників угорськомовних шкіл на Закарпатті не можуть скласти тест ЗНО з української мови, бо вони її просто не знають, перебуваючи в штучно створеному «мовному гетто». Закон захистить права всіх українських дітей, у т.ч. й угорськомовних, і створить їм належні умови на ринку праці й освіти.

Виходить, що саме це викликає незадоволення у Будапешті: що ми допомагаємо угорським дітям, інтенсивно вивчаючи угорську мову й культуру, водночас добре оволодіти й українською мовою і мати належні можливості на ринку праці. ​

Спроби називати біле чорним і вдаватися до шантажу щодо України – марні. Усі, хто цього досі не зрозумів, можуть запитати у Путіна, який вже намагався поставити Україну на коліна.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:21 :26