Новини » Політика 27 вересня, 2017, 4:25
Влада плутає інтереси виживання кланів з державними інтересами, – Вілкул

Закон про освіту – це не європейський підхід, це підхід до так званої побудови націоналістичної держави. І коли представники влади говорять про інтереси держави Україна, то дуже часто вони плутають інтереси виживання конкретних кланів, які сьогодні є при владі, з державними інтересами України.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Олександр Вілкул («Опозиційний блок»).

«По суті, «Закон про освіту» – це політичний закон і прийнятий він виключно через політичні мотиви. За нього проголосували практично усі фракції парламенту, крім «Опозиційного блоку». Чому? Бо цей закон – це старт виборчої кампанії і ці люди, які хочуть балотуватися на наступні президентські вибори зараз боряться за голоси виборців західної України. Ціль прийняття цього закону у такому вигляді саме така»,– вважає Олександр Вілкул.

При цьому, як зауважив «опоблоківець», влада пішла на значні ризики: ризики щодо порушення європейських хартій, європейських норм та ризики щодо порушення трьох статей Конституції України.

«Та одночасно, піднявши прапор, влада пішла боротися за конкретні голоси. Але, якщо ми говоримо, що в Україні ми будуємо європейські стандарти, крокуємо до Європи, підписали асоціацію з ЄС, відповідно, ми взяли на себе певні права та вимоги. Я нагадую, що у ЄС 23 державні мови, там дуже чітко прописані не дискримінаційні речі. Тому це не європейський підхід. Це підхід до так званої побудови націоналістичної держави. І коли представники влади говорять про інтереси держави Україна, то дуже часто вони плутають інтереси виживання конкретних кланів, які сьогодні є при владі, з державними інтересами України. Адже Україна – різна»,– заявив Олександр Вілкул.

А що стосується державної мови, нардеп від «Опоблоку» додав, що жодних проблем не було вчора і не буде завтра. Також Вілкул зауважив, що не було проблем з українською мовою і у Радянському союзі. А сьогодні, як каже Вілкул, Україна різна і тут говорять на різних мовах.

Проте, як додала присутня у студії нардеп від БПП Оксана Білозір, Україна різна, але вона повинна мати єдине начало – державну мову. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 03:20 :30