середа, 27 вересня, 2017, 15:07 Події
У дніпровському ЖК «Баку» інвестори можуть чекати на свої квартири десятиліттями, – адвокат

Забудовник житлового комплексу «Баку», який зводять у центральній частині Дніпра, позиціонує його, як житло бізнес-класу. Однак юристи зауважують: договір про купівлю-продажу об’єкту прописаний не чітко, адже там не вказано конкретних термінів здачі об’єкта в експлуатацію.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

ЖК «Баку» зводять у центральній частині міста Дніпро, на вулиці Шмідта, 15. Забудовник «К.А.С. ЛТД» називає комплекс житлом бізнес-класу, а першу чергу обіцяє здати в експлуатацію уже восени, без жодних затримок. Однак адвокат Ганна Андруцька, вивчивши договір купівлі-продажу, зазначає: у «Баку» не все так ідеально.

«Забудовник не зазначає, на підставі яких документів має право зводити комплекс на наявній земельній ділянці. Окрім того, у договорі нечітко прописані вимоги щодо термінів здійснення оплати за об’єкт нерухомості. Там один пункт суперечить іншому. Також відсутні терміни здачі будинку. На мій погляд, це порушує права інвестора. Адже, якщо людина звернеться до суду, там не зможуть захистити її прав,а тому що час введення в експлуатацію ще не настав. У документі навіть прописано, що договір діє до повного виконання сторонами своїх зобов’язань. А це може тривати і десять чи п’ятнадцять років.», – розповідає адвоката.

Самі ж проектні розробки житлового комплексу на Шмідта, з’явились ще у 2007 році, а саме будівництво стартувало уже через два роки. На місці старої будівлі почали зводити новий житловий комплекс, а мешканцям знесеного будинку обіцяли квартири у новобудові.

«Нам невідомо, щоб був якийсь конфлікт щодо цього розселення. За нашою інформацією, усе це відбулось досить благополучно», – розповів головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Та думки про те, що зведення комплексу «Баку» – абсолютно законне, підтримують не всі. У 2011 році співмешканці будинку на вулиці Шмідта, 15 створили ОСББ. А через рік Дніпропетровська міська рада передала їм земельну ділянку в оренду строком на 15 років. Згодом ОСББ отримало дозвіл на проектування багатоквартирного житлового будинку.

«Будівництво стартувало досить активно, та потім почались якісь корпоративні суперечки між інвесторами і на деякий час усе заморозилось. Згодом, як я зрозумів, у них ще й виникли проблеми з дозвільною документацією», – розповів громадський активіст Константин Більцан.

У 2013 році на сайті з’явилась інформація про будівництво нового багатофункціонального комплексу з апартаментами та вбудованими приміщеннями консульства держави Азербайджан. Зведення нового житлового комплексу планувалося на двох земельних ділянках, одна і яких – на Шмідта, 15 – перебувала в оренді ОСББ, інша – Шмідта, 13 – у «К.А.С. ЛТД». Замовником виступив футбольний клуб «Дніпро». Саме він вказаний на паспорті об’єкта. Однак ще із 2014 року футбольна команда заперечує зв’язок «Баку» із клубом. Саме тоді внаслідок падіння 60-метрового будівельного крану на будівництві загинуло чотири особи. Усі – співробітники фірми «КРАФТ», що займалася ремонтом та обслуговуванням підйомних кранів. За висновками комісії, при виконанні робіт були порушенні технічні вимоги.

«Це був нещасний випадок. Суди ж щодо фірми, яка обслуговувала цей кран, тягнуться досі. Там двоє осіб взагалі були непрацевлаштовані, вони їх просто залучали без жодних договорів. Після того випадку ми розірвали із ними договір і більше не співпрацюємо», – запевнив головний інженер «Баку» Іван Таран.

Та, як виявилось, судові справи ведуться не тільки щодо трагедії на будівництві, а й щодо права власності на земельну ділянку.

У 2014 році ТОВ «УКРСТАР» ЛТД звернулось до господарського суду із вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Дніпропетровської міської ради щодо передачі під забудову земельних ділянок на Шмідта. Як стверджує «Укрстар», комплекс зводять із недотриманням меж, чим грубо порушують права цієї фірми. Адже «Укрстар» ще у 2001 році уклало договір оренди однієї із них і на момент підписання нових договорів попередній документ не був скасований.

Однак усі намагання журналістів отримати хоч якесь роз’яснення від представника Державної архітектурно-будівельної інспекції міста чиновники проігнорували. Тож законність будівництва – під питанням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 02:12:34