середа, 27 вересня, 2017, 17:38 Економіка
Що відбувається у ТРЦ Victoria Gardens?
ТРЦ «Victoria Gardens» у Львові. Фото: lviv.vgorode.ua
ТРЦ «Victoria Gardens» у Львові. Фото: lviv.vgorode.ua

Найбільший у Львові і на Західній Україні торгово-розважальний центр Victoria Gardens заявив про другу за останні чотири місяці спробу рейдерського захоплення.

Як повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції Євгеній Король – директор Товариства, якому належить ТРЦ «Victoria Gardens», після першої спроби львівська поліція почала кримінальне розслідування, яке триває й досі. За цей час один з колишніх керівників ТРЦ Victoria Gardens, якого і звинувачують у рейдерстві, завдяки Генпрокуратурі домігся арешту всіх приміщень торгового центру.

Попри побоювання чергової спроби захоплення, у центрі посилили охорону і продовжують працювати.

Дійові особи

ТРЦ Victoria Gardens належить ТзОВ «Фенікс-Капітал», якою володіє компанія «Глобкон Лімітед», що належить двом громадянам Туреччини

Юміт Сюлейман Хазінедароглу та Бурак Башлилар – громадяни Туреччини, реальні власники ТРЦ Victoria Gardens;

Оджаклі Айтач – звільнений керівник Victoria Gardens, якого звинувачують у рейдерстві;

Петро Бігун – фіктивний покупець ТРЦ, у минулому слідчий прокуратури Києва;

Юрій Губін – фіктивний продавець ТРЦ, у минулому працівник СБУ та податкової міліції.

***

Як все почалося?

23 червня близько 14:00 колишній керівник ТРЦ Victoria Gardens Оджаклі Айтач у супроводі двох десятків чоловіків спортивної зовнішньості спробував увійти в адміністративну частину Victoria Gardens. Він заявив, що став новим директором і показав виписку з ЄДР, в якій справді йшлося, що ТзОВ «Фенікс-Капітал» (а значить і Victoria Gardens) тепер належить не «Глобкон Лімітед» (власниками якої є двоє громадян Туреччини), а українцю Петру Бігуну. Тобто виходило, що Петро Бігун є новим власником ТРЦ Victoria Gardens, і він же призначив новим директором ТРЦ Оджаклі Айтача.

За кілька годин до цих подій до ЄДР справді внесли зміни, забравши із засновників «Фенікс-Капітал» компанію «Глобкон Лімітед» і вписавши туди Петра Бігуна із Оджаклі Айтачем. Підставою для таких змін стали кілька документів – протокол зборів «Фенікс-Капітал», на яких затвердили продаж компанії Петру Бігуну за 100 тис. грн, та дві довіреності від кінцевих власників Victoria Gardens, на підставі яких Юрій Губін і продав компанію, а з нею і сам торгово-розважальний центр.

Які ж проблеми?

Продавати найбільший на Західній Україні торгово-розважальний центр за 100 тис. грн було б дуже дивно, але суть навіть не у цьому. Проблема в тому, що Юрій Губін з’явився нізвідки і не має жодного стосунку до «Глобкон Лімітед».

Виявилося, що Юрій Губін користувався підробленими довіреностями від імені реальних власників Victoria Gardens, а самих зборів «Фенікс-Капітал» насправді не проводили. Відтак договір продажу ТРЦ і всі зміни в ЄДР були зроблені на основі фальшивих документів.

У судових ухвалах у справі рейдерського захоплення ТРЦ вказано, що на підробку довіреностей вказує хоча б те, що їх дві, а не одна. Юрій Губін користувався двома документами, один з яких був нібито завірений підписом Юміта Сюлеймана Хазінедароглу, а інший – підписом Бурака Башлилара. Однак статутом «Глобкон Лімітед» передбачено, що будь-який документ компанії має бути одночасно завірений підписами обох власників.

Через це Господарський суд Львівської області 27 липня скасував рішення про продаж ТРЦ Петру Бігуну, задовольнивши таким чином позов реальних власників Victoria Gardens (це рішення ще не набуло чинності, оскільки Петро Бігун подав апеляцію).

Хто такі Юрій Губін та Петро Бігун?

До червня 2017 року ні Юрій Губін, ні Петро Бігун не мали жодного стосунку до ТРЦ Victoria Gardens.

Відомо, що 41-річний Юрій Губін має 15 років стажу роботи в правоохоронних органах і 4 роки стажу в аграрній сфері. Принаймні так він сам стведжує у своєму резбме, яке кілька тижнів назад з’явилося на порталі з пошуку роботи Work.ua.

Юрій Губін у 1998 році закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ (спеціальність «юрист-правознавець»). Після навчання він чотири роки працював у податковій міліції, потім шість років у СБУ, а тоді на рік знову повернувся до податкової міліції (до листопада 2011 року). Після цього він працював у кількох компаніях, які займалися вирощуванням та транспортуванням с/г культур (зокрема у 2016-2017 роках був директором ТОВ «Ворд Лімес» та ТОВ «Континент ПВ»).

Про кар’єру 32-річного Петра Бігуна відомо менше. За даними »Наших грошей», він працював слідчим в особливо важливих справах управління прокуратури Києва. У жовтні 2015 року його засудили на рік умовно за створення кількох завідомо неправдивих клопотань про доступ до автомобілів, які нібито були речовими доказами у кримінальній справі (сама справа стосувалася незаконного переміщення авто через кордон).

Цікаво також, що цього року Петро Бігун, за інформацією «Наших грошей», отримав у подарунок квартиру у Києві і взяв у борг 1,85 млн грн від генерал-майора СБУ часів Януковича Дмитра Білоуса. Цей борг він має повернути до листопада 2018 року.

Зараз, за даними бізнес-пошукової системи YouControl, Петро Бігун є керівником і власником ТзОВ «Сарго Вінч» (основний вид діяльності – діяльність у сфері права) та володіє 70% ТзОВ «Таргет Менеджмент», яка надає консультації компаніям щодо управління. Цікаво, що іншими 30% ТзОВ «Таргет Менеджмент» володіє Оджаклі Айтач.

Який стосунок до Victoria Gardens має Оджаклі Айтач до?

Оджаклі Айтач півроку був директором «Фенікс-Капітал», а відтак і самого ТРЦ. Власники Victoria Gardens звільнили його з цієї посади у грудні 2016 року. Інвестори мали підстави підозрювати Айтача Оджаклі у недобросовісності і присвоєнні коштів під час будівництва ТРЦ. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив член ради директорів ТРЦ «Victoria Gardens» Сергій Овчинніков.

То Victoria Gardens працює чи ні?

Попри дві спроби захоплення, торговий центр продовжує працювати. У прес-службі ТРЦ заявили, що «Глобкон Лімітед» залишається єдиним власником прав компанії «Фенікс-Капітал» (зокрема й Victoria Gardens), відтак єдиними повноважними особами підприємства є призначений власниками «Глобкон Лімітед» директор Євгеній Король та його перший заступник Ергюль Кадем.

Поміж тим, у самому ТРЦ збільшили кількість охоронців, оскільки очікують, що днями може відбутися ще одна спроба захоплення.

За матеріалами Zaxid.net  ®

 

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 10:33 :41