Новини » Політика

Нестабільність та помилки влади Аваков використовує проти Порошенка на користь НФ, – Донік

Роман Донік. Фото з Фейсбук

Глава МВС Арсен Аваков використовує нестабільність у державі для посилення своєї влади та позиції «Народного фронту». У ситуації з перманентними загостреннями подій на мирній території України, він прагне стати незамінним та всесильним. А усі помилки, які трапляються у силовиків при такій інтенсивності виникнення загроз, відразу ж переадресовує на підрозділи, підконтрольні Президенту. Навіть тоді, коли вина МВС та наближених до НФ людей очевидна, як у випадку з Іловайськом, добробатами чи охороною силами Нацгвардії стратегічних військових об’єктів, він відразу ж піднімає інформаційну хвилю та прагне перекласти провину на людей з оточення Порошенка.

Про це в коментарі ІА ZIK розповів волонтер та військовий експерт Роман Донік.

Раніше він сформував думку, що після ряду провокацій, після спровокованого початку бійні, під виглядом збереження порядку буде проведено державний переворот силами осіб, близьких до міністра МВС Авакова.

У розвиток цієї гіпотези, Роман Донік повідомив, що будь-яку нестабільність у державі Аваков зараз прагне використати на користь свою особисто і для посилення позицій та рейтингу «Народного фронту».

Про причетність до цього процесу лідера НФ Арсенія Яценюка поки говорити підстав немає, але те що активними його адептами є члени партії з найближчого оточення Авакова – однозначно. В першу чергу це Антон Геращенко, Зорян Шкіряк та Сергій Пашинський.

Також важко однозначно стверджувати якою є позиція ще однієї ключової особи партії – глави РНБО Олександра Турчинова. Очевидним у цій ситуації є лише те, що і Яценюку і Турчинову вигідні будь-які дії, які піднімають рейтинг їхнього політичного проекту.

Ще експерт торкнувся теми піару Авакова на власних помилках та прагнення перевішати провину за них на людей президента.

Читайте також: Є ймовірність, що люди Авакова готують держпереворот в Україні, – волонтер

Йдеться, зокрема, про події під Іловайськом. Адже відомо, що виведенням військ у телефонному режимі керував саме Антон Геращенко, а ще однією ключовою особою цих подій став командир одного з добробатів Семен Семенченко.

Вже тоді всю політичну відповідальність за трагедію люди Авакова активно намагались перевішати на військових, тобто, опосередковано, на Петра Порошенка.

Тут проглядається ще один цікавий зв’язок, а саме співпраця МВС з добробатами. Більшість з них, зокрема і найодіозніші Донбас, Азов та Торнадо влились у структуру Нацгвардії, тобто перейшли у підпорядкування Авакова. Чи не тут лежить площина співпраці з одним з ключових фундаторів добровольців – Ігорем Коломойським, яка однозначно могла посилитись на фоні конфлікту олігарха з Порошенком. Чому ж зараз не об’єднати зусилля проти чинного Президента на благо своїх політичних амбіцій.

Що цікаво, Коломойський, імовірно, причетний і до іншої ключової проблеми останніх днів – прориву через український кордон Міхеіла Саакашвілі. Подейкують, що обидва політики мали зустріч напередодні подій 10 вересня і, як співпадіння, під час несанкціонованого перетину меж держави підлеглі Авакова прикордонники не проявляли особливої активності.

Але ж про це майже не говорять, а всі стріли критики спрямовані проти Порошенка.

Так само, за словами Романа Доніка, і у випадку з вибухами на складах під Вінницею. Охороняти їх мали підрозділи Національної гвардії, тобто люди Авакова, а винними чомусь роблять Віктора Муженка – людину Президента.

І хто піднімає найбільшу істерика – соратники головного міліціонера Геращенко та Шкіряк.

Все, як і після пожежі під Балаклією, – охороняла Нацгвардія, а винен Муженко. Нашкодили люди Порошенка, а втримати ситуацію вдалося завдяки підлеглим Авакова.

Також він заявив, що російські диверсанти в Україні – спільний біль всіх служб, а не лише ЗСУ

 

Loading...