середа, 27 вересня, 2017, 12:49 Суспільство
Два роки колишній військовий на візку не може отримати квартиру

Старшого сержанта 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександра Пономарьова у 2014 році на Донеччині, під Червоним Лиманом, було поранено. Ворожа снайперська куля пошкодила хребет та паралізувала чоловіка. Йому дивом вдалося вижити. Реабілітацію проходив у Ізраїлі, де йому допомогли сісти в інвалідний візок. Уже два роки він перебуває у пільговій черзі на житло, та досі не може його отримати.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

«У 2015 році я став на позачергову чергу як інвалід війни першої групи. Подав увесь необхідний пакет документів до військової частини. На той час ми вже проживали в Хмельницькому і була спроба вирішити це питання дистанційно, адже мені важко їздити до Миколаєва. Але у телефонному режимі моє питання ніхто не хотів вирішувати», – розповів старший сержант 97-ї ОДШБ Олександр Пономарьов.

Тож герой російсько-української війни другий рік поспіль намагається отримати законне житло та змушений винаймати однокімнатну квартиру у Хмельницькому, де навіть без проблем не може потрапити до вбиральні.

«Щоб в’їхати до ванної кімнати, мені треба знімати праве колесо на візку. Тому що вузький дверний отвір. А щось змінювати у квартирі не можу, адже це не моє житло», – сказав Пономарьов.

Також розповів, що намагається не падати духом та опановує нову професію – веб-дизайнера, адже потрібно забезпечувати родину.

За законом Олександр, інвалід війни, мав отримати житло від Міноборони ще рік тому. І лише нещодавно ветеран отримав від Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України відповідь.

«У відповіді було сказано про те, що я дійсно перебуваю на оперативному обліку. Але не було закуплено однокімнатні квартири, тому мені досі її не дали. Тобто на двокімнатні та трикімнатні були гроші, а на однокімнатну не було!», – з іронією сказав Пономарьов.

Розпачу Олександра не було меж, адже він два роки витратив намарно. Але далі було ще цікавіше. Йому зателефонували з Головного КЕУ з Києва, з Миколаївського КЕУ та  сказали про те, що не проводять закупівлі. Він навіть записав одну з розмов на телефон.

- Я хотів би уточнити: а Ви учасник АТО?

–  Так точно.

- Є нюанс, потрібно перебувати на квартирному обліку в місцевих органах влади. І тоді вони подають ваше прохання по 719-ій. І Ви отримуєте грошову компенсацію. Але Вам просто може не вистачити на квартиру, але все одно потрібно туди піти. Якщо це робитимемо ми, це буде довше. Наразі у Миколаєві у нас поки немає нічого», – сказав представник Міністерства оборони.

«Я не проти стати на чергу у міській раді, але я вже два роки чекаю. Могли б одразу сказати, що не можуть надати мені житло», – прокоментував Пономарьов.

У пошуках справедливості Олександр Пономарьов вирішив подати позов до суду. А журналісти звернулись до члена комітету Верховної Ради національної безпеки та оборони Тараса Пастуха щодо ситуації з житлом для військових. Історія з проблемними довгобудами Міноборони стосується десятків тисяч українців.

«Наприклад, у Тернополі стоїть будинок, будівництво якого зупинилося на рівні фундаменту і навіть уже місцеві почали красти будматеріали. Єдиний спосіб на сьогоднішній день – це зупинити інвестиції в ті будівництва, які розпочинаються, провести аудит та спрямувати кошти на їх завершення», – прокоментував народний депутат України Тарас Пастух.

Зрозуміло те, що зараз працює недосконала система виділення та освоєння державних коштів на житло військовим. І чи це комусь вигідно, чи просто банальна нездатність побудувати ефективну систему – результат той самий: військові, які справді заслужили на свої квадратні метри, змушені чекати, інколи десятками років.

«Я хочу звернутись до військовослужбовців, які є інвалідами та стоять на квартирній черзі, не гайте часу. Краще вчитись на моїх помилках», – наголосив старший сержант 97 ОДШБ Олександр Пономарьов.

Після монтажу програми журналісти розповіли історію Олександра посадовцю Держслужби з питань ветеранів. Той не хотів повірив.  

«Не може такого бути. Я особисто з’ясую, які там проблеми, подивимось документи. Прошу сказати мені його телефон і я вже сьогодні до нього зателефоную», – сказав перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев.

Журналісти одразу сконтактували Олександра з чиновником. Тож, можливо, невдовзі родина десантника святкуватиме новосілля. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:35:58