вівторок, 26 вересня, 2017, 16:06 Політика
Земельною реформою політики тримають виборців на короткому повідку, – Длігач

Скасування мораторію на продаж землі не вигідне українським політичним елітам. Адже земельна реформа – одна із тих речей, які допомагають тримати виборця на короткому повідку.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив співзасновник Громадянської платформи «Нова Країна» Андрій Длігач.

За словами першого віце-президент Асоціації фермерів і землевласників України Миколи Стрижака, за п‘ять років із майже 45-ти тисяч фермерських господарств залишилось лише 33 тисячі. Тож створені державою умови ведуть до скорочення малого та середнього бізнесу.

«На сьогодні ніде в світі немає вільного ринку землі, він завжди обмежений. Наприклад, я, українець, можу купити землю у Франції, та не можу створити там фермерське господарство. Тоді навіщо мені ці наділи? Та найголовніше: слід вирішити, яку державу ми будуємо: цивілізовану європейську чи державу наймитів і кріпаків?» – наголосив Стрижак.

У свою чергу співзасновник Громадянської платформи «Нова Країна» Андрій Длігач не погодився із таким твердженням. Мовляв, питання «кріпаків» полягає у відсутності приватної власності. Адже, на його думку, людям не дають можливості заробляти на своїх наділах.

«Все зводиться до того, що власник землі отримує перед виборами чергову подачку у вигляді гречки і голосує за всіх, хто застерігає від ринку землі, «бо прийдуть олігархи і скуплять її». Та поміж тим, ті самі люди забирають наділи від бабусь і продають їх холдингам», – переконаний Длігач.

Тобто, насправді, зараз відбувається все те саме, просто холдинги платять менше. Саме ж скасування мораторію на продаж землі загрожує політичним елітам. Адже це – один із їхніх ключових інструментів, щоб тримати виборця на короткому повідку.

«Пенсійна, медична та земельна реформи – це саме ті речі, якими вони тримають людей», – зазначив Андрій Длігач.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:24:57