вівторок, 26 вересня, 2017, 15:52 Політика
Законопроект про статус окупованих територій може бути внесено вже в жовтні, – Геращенко
Проросійський бойовик у районі мосту через річку Сіверський Донець біля Станиці Луганської. Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO
Проросійський бойовик у районі мосту через річку Сіверський Донець біля Станиці Луганської. Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Не виключено, що законопроект про статус окупованих територій буде внесено Президентом у парламент вже в жовтні.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповіла перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

«Мені дійсно дуже прикро, що український парламент демонструє сьогодні настільки низький коефіцієнт корисної дії. Я голосувала за те, щоб вибори відбувалися за відкритими списками. Але без реформи парламенту, з пострадянським регламентом ми не витягнемо», – вважає Ірина Геращенко.

За її словами, в усіх цивілізованих країнах парламент голосує від кількості присутніх, а не від усієї парламентської більшості. А те, що одна людина може поставити питання на підтвердження, поправку і просто перекреслити весь закон – це «деградація роботи комітетів».

«Ключова робота по законах іде саме в комітетах, а туди ніхто не ходить. А потім хтось один підняв руку з вимогою на підтвердження, проголосувало 10 людей, які в цей час прибігли до зали, і все, закон зруйнований», – пояснює перша заступниця голови Верховної Ради.

Також вона зауважила, що вже 10 років відстоює позицію особливих умов Комітету євроінтеграції.

«Якщо ми вже визначили, що євроінтеграція – це не лише наш зовнішній вектор, а й внутрішній ключовий інструмент реформ, то ми маємо пройти шлях країн, де комітет євроінтеграції мав право дорадчого голосу від усіх лідерів фракцій. Вони проводили цю адаптацію законодавства, а ми сьогодні катастрофічно відстаємо», – зауважила народний депутат.

Також Геращенко не виключає, що законопроект про статус окупованих територій внесуть в парламент на початку жовтня.

«Якщо він буде внесений в жовтні, перед цим відбудуться досить серйозні політичні консультації з  розтлумачення не лише ідеології, а й тієї відповідальності політичної, яку депутати несуть, підтримуючи цей законопроект в контексті підтримки держави в боротьбі за збереження санкцій проти Російської Федерації», – пояснила Ірина Геращенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:48:27