вівторок, 26 вересня, 2017, 14:51 Політика
Якби Україна була економічно вигідною, то угорців не обурював би закон про освіту, – Томпа

Угорці в Україні не задоволені новим законом про освіту, який передбачає навчання дитини українською мовою. Аби ця злість вщухла, наша держава має стати економічно розвиненою.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав заступник голови правління Київського товариства угорців Тібор Томпа.

«Так, угорці в Україні обурені новим законом про освіту. Проте створення нових правил чи внесення поправок не зможуть погасити їх невдоволення, бо правда ховається в економіці», – коментує гість.

Якби українська економіка буде привабливою, то жодних мовних непорозумінь не виникатиме, а тим паче – проблем із інтеграцією угорців, запевняє Томпа.

«Якщо Україна створить економічно вигідні умови або хоча б кращі, ніж в Угорщині, то національні меншини не покидатимуть державу, в якій здобули освіту. Адже не забуваймо, що дорослій людині важливо отримувати нормальну зарплату. Водночас зараз, не зважаючи на низький економічний рівень України, певний відсоток угорців вже інтегрувався. А ті, хто не вивчив мови – можуть згодом винити у цьому тільки себе. Я переконаний, що ця країна є перспективною державою», – коментує заступник голови правління Київського товариства угорців.

Експерт додає, що дуже важливо, аби кожна нація зберігала свою автентичність.

«Я абсолютно за те, щоб кожна країна зберігала свою автономність. Я пам’ятаю, як у закарпатській школі мені не вистачало угорської мови. Тому вважаю, що в українських освітніх закладах треба запропонувати вивчення цього предмету. Водночас дітям в Угорщині треба дати змогу вчити українську», – зазначає Тібор Томпа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:21:58