вівторок, 26 вересня, 2017, 14:24 Політика
Україна не може бути полігоном для реалізації національних амбіцій Угорщини, – Палій

Угорщина не може мати жодних претензій щодо нового Закону України «Про освіту», адже національні права українців та будь-яких етнічних меншин у їхній країні захищаються значно менше, ніж в Україні. Тому новим законом Україна укріпить свої мовні позиції та унеможливить антиукраїнську політику.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав політолог Олександр Палій.

«Угорщина – це країна, в якій достатньо складне керівництво для спілкування з Європейським Союзом. У них перманентно виникають внутрішні напруження з керівниками західноєвропейських країн ЄС. Адже влада Угорщини на європейській арені має імідж популістів, націоналістів та навіть шовіністів. Тому те, що вони зараз нам оголошують претензії щодо нового Закону України «Про освіту», не дуже приємно, але з іншого боку, Україна не може просто бути полігоном для реалізації національних амбіцій якихось сусідніх держав на нашій території», – розповів Палій.

Одним із вагомих  аргументів є те, що в Угорщині немає жодної школи, яка б давала освіту від першого класу до десятого неугорською мовою.

«В Угорщині національні права українців, як і будь-яких етнічних меншин, захищаються значно менше, ніж в Україні. Жодних шкіл з неугорською мовою там немає. Був один університет з англійською мовою викладання і той закрили. Тому у них не може бути жодних претензій до України. Ми діємо дзеркально. І якщо хтось думає, що можна реалізовуватись за рахунок України і тішити якісь свої амбіції та займатися мрійництвом антиукраїнським, то, звичайно, це треба вже давно припинити», – прокоментував експерт.  

Він вважає, що невідомо, скільки при владі буде теперішнє керівництво Угорщини. Можливо, наступним урядам буде легше пояснити мовну політику України.

«Зараз таке керівництво Угорщини, через рік чи два буде ще якесь інше. І ми зможемо спокійно всю цю ситуацію пояснити. Якщо угорська влада просто хоче знайти причини для проросійської політики та обґрунтувати це для себе, тобто взяти гроші в Росії чи «Газпрому» і оголосити якусь принципову позицію, то нехай. Але чи це буде дуже далекоглядно для Угорщини, яка вчетверо за населенням менша, ніж Україна і має багато різноманітних дискусій по периметру своїх кордонів? Не думаю, що це буде дуже мудра політика з їхнього боку», – наголосив екперт.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:28 :43