вівторок, 26 вересня, 2017, 6:00 Суспільство
Цироз печінки діагностують навіть у тих, хто не зловживає алкоголем

50-річний англієць Тоні Оклі завжди вважав себе здоровою людиною. Він випивав лише пиво по вихідним, регулярно відвідував спортзал, стежив за вагою, тиском і рівнем холестерину. Але лікарі констатували в нього невиліковну хворобу печінки. «Як це можливо? – обурювався Тоні в кабінеті лікаря. – Хіба я алкоголік?».

Про це повідомляє dobryjlikar.

Виявляється, для того, щоб заробити жировий гепатоз зовсім не потрібно зловживати спиртним. Це хвороба печінки неалкогольного походження. Більшість її жертв споживають міцні напої помірно, а де-хто взагалі не п’є. Основним фактором ризику є зайва вага. Мова, передовсім, про внутрішній жир, який обволікує органи. Коли людина набирає вагу, організм стає менш чутливими до інсуліну. А якщо дія інсуліну знижується, то жир переходить на органи, включаючи і печінку. Це й провокує розвиток жирового гепатозу, що вражає печінку так само сильно, як і алкоголізм.

Згодом жирова оболонка може призвести до цирозу. Цей орган є життєво необхідним, а цироз загрожує життю. До слова, жировий гепатоз може вразити навіть зовні струнку людину, варто набрати всього кілька зайвих кілограмів.

Читайте також: Стало відомо, який продукт захищає печінку від дії токсинів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 21:11:57