вівторок, 26 вересня, 2017, 15:06 Економіка
Сім мільйонів українців позбавлені права розпоряджатись своєю землею, – Длігач

Коли сім мільйонів власників землі позбавлені можливості розпоряджатись своїм майном, це абсолютно неконституційно. Зараз нам необхідно чіплятись за землю, бо вона – це 44% відсотки нашого експорту та значний відсоток українського ВВП.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив співзасновник громадянської платформи «Нова країна» Андрій Длігач.

«Українська земля більше ніж на 60% – це земля семи з половиною мільйонів сімей-власників, які позбавлені права володіти нею. Лише 25% власників землі мають вік менше 50 років. Тобто більшість власників помирають так і не отримавши можливість скористатися своїм правом продати власну землю», – розповідає Андрій Длігач.

За його словами, зараз необхідно чіплятись за землю, бо вона – це 44% відсотки нашого експорту, значний відсоток українського ВВП і там є велика можливість заробляти.

«За останніми рейтингами, по 300-400 доларів прибутку отримують господарства, які працюють на землі. Тобто це доволі прибутковий бізнес. Тому яке відношення має держава до рішення певних господарств творити власний бізнес? Чому ми постійно намагаємося державу зробити відповідальною за розвиток бізнесу?» – запитує експерт.

На його думку, держава повинна лише створювати умови для цього.

«Ключовий крок, який має зробити держава – це створити ринок землі як можливість людей розпоряджатися власним майном в повному обсязі. Коли сім мільйонів власників позбавлені можливості розпоряджатись своїм майном, це абсолютно неконституційно. І перш за все, з цього потрібно виходити. А вже після цього можна думати про економічні механізми», – вважає співзасновник громадянської платформи «Нова країна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:45:30