вівторок, 26 вересня, 2017, 11:40 Політика
І. Геращенко: Поки гарячий конфлікт, жодна країна не посилатиме своїх громадян миротворцями
Ірина Геращенко. Фото: УНІАН
Ірина Геращенко. Фото: УНІАН

Безпеку та повернення миру на Донбас може гарантувати лише виконання першого ключового пункту Мінських угод – дотримання «режиму тиші». Миротворці отримують мандат, щоб вступити на певну територію лише в умовах сталого миру. Коли йде гарячий конфлікт, жодна країна не візьме на себе відповідальність посилати туди своїх громадян миротворцями.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповіла перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

«Не миротворці гарантують безпеку і мир на тій чи іншій території. Абсолютно очевидно, що безпеку та повернення миру на Донбас може гарантувати лише виконання першого ключового пункту Мінських угод – дотримання «режиму тиші», – вважає Ірина Геращенко.

Також вона зауважила, що протягом років війни Україна одинадцять разів ініціювала «режим тиші», лише цього року тричі.

«Кожного разу він порушувався з боку бойовиків, які дуже добре та щедро постачаються зброєю та технікою. Всі наші намагання повернути Донбас називаються Антитерористичною операцією, оскільки там є терористичні банди підтримуванні країною-агресором Росією. Тому ключове – це встановлення безпеки», – пояснює перша заступниця голови Верховної Ради.

За її словами, миротворці отримують мандат, щоб вступити на певну територію лише в умовах сталого миру. Коли йде гарячий конфлікт, жодна країна не візьме на себе відповідальність посилати своїх громадян миротворцями.

«Очевидно, що миротворча місія – це не панацея, але це один із механізмів, які нам потрібно зараз шукати, щоб змусити Росію виконувати Мінські угоди і вийти з території України», – каже народний депутат.

На її думку, кожна миротворча місія має свої особливості, але зараз мова йде не про випадок, коли племена якісь між собою «бодаються», тому «не може бути і мови про те, що Україна узгоджуватиме з «ЛНР-ДНР», яких не існує в природі, мандат цієї місії».

«Вперше до миру спонукатимуть країну, яка є не лише членом Організації Об'єднаних Націй, а й постійним членом Ради безпеки ООН. І в цьому є величезна небезпека, величезний виклик», – заявила народна обранка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:16:29