вівторок, 26 вересня, 2017, 12:48 Львів
На Львівщині перевізники взялися щопівроку піднімати тарифи на приміських маршрутах
Фото: Роман Балук/ZIK
Фото: Роман Балук/ZIK

На Львівщині перевізники планують знову підняти тарифи на проїзд в автобусах приміського та міжміського сполучення на 15-18% з 1 жовтня.

Про це 26 вересня на прес-конференції заявив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

«Транспортні підприємства, які працюють і обслуговують приміські і міжміські маршрути, розглядають питання про перегляд тарифу з 1 жовтня. Їх піднімали весною. Зараз знову будуть переглядати. Мінімальний розмір проїзду планується у межах 6 грн. Максимальна тарифна ставка на кілометр пробігу на приміських маршрутах орієнтовно 65 коп. без ПДВ та страхового збору, на міжміських маршрутах – 55 коп. без ПДВ і страхового збору», – повідомив І.Велійка.

Він пояснив, що Уряд скасував регулювання тарифу на приміських і міжміських автобусних перевезеннях, і це дозволяє транспортним підприємствам «реагувати на виклики ринку».

«Транспортні підприємства – це не тільки питання дизельного пального і заробітної плати. Це є ціла інфраструктура – автопарк, який потрібно утримувати, різного роду обладнання і технічні засоби, які потрібні щоб надавати технічне обслуговування транспортним засобам. На сьогодні вартість електроенергії кожен місяць збільшується, вартість газу росте для промислових підприємств, вартість страхових полісів росте. І підприємства змушені весь цей тягар видатків нести на своїх плечах. З моменту, відколи були підняті тарифи вартість палива зросла на 10%», – обґрунтував І.Велійка потребу збільшувати тарифи на проїзд.

Як зазначив голова асоціації, наміри щодо підвищення тарифів вже доведені до відома Львівської ОДА.

«Яка може бути думка ЛОДА стосовно того, що є реальні очевидні речі, які не можна заперечити», – додав І.Велійка.

Він також додав, що перевізники не отримали компенсації за перевезення пільговиків у другому півріччі 2017 року.

«Якщо на 2018 рік не буде виділено кошти на компенсації за пільгові перевезення у міжміському сполученні, на наступний рік підприємства перейдуть на обслуговування двох категорій пільговиків – воїни АТО – учасники бойових дій та інваліди I групи по зору зі супроводжуючою особою», – додав І.Велійка.

Як повідомлялося, у квітні 2017 року тарифи на проїзд у приміських та міжміських маршрутах на Львівщині зросли на близько 40%.

З 1 липня на Львівщині обласна влада і перевізники запровадили зміни, відповідно до яких пенсіонери повинні платити 50% від вартості проїзду у громадському транспорті.

На початку вересня приміські маршрути вкоротили до автостанцій у Львові, однак вартість проїзду у них, зі слів пасажирів, не зменшилася.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 11:42:32