вівторок, 26 вересня, 2017, 12:44 Суспільство
Фільм «Післяопераційна палата» мотивує медиків ставати волонтерами, – Лугова

Документальний фільм «Післяопераційна палата» («Recovery Room») розповідає про гуманітарну канадську місію в Україні. Він вже здобув чотири міжнародні незалежні нагороди та шість нагород Міжнародного конкурсу фільмів Аccolade. Фільм все більше мотивує закордонних медиків допомагати пораненим військовим зі всього світу.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) розповіла кінорежисер Адріана Лугова.

«Фільм «Післяопераційна палата» («Recovery Room») не лише про Україну, а загалом про медиків та військових світу. Є дуже багато аналогічних історій у інших країнах. Я показала його друзям у Канаді, серед них є і медики, і військовослужбовці. Він дуже їх зацікавив. Наприклад, медики переглядали його з професійної точки зору, як лікують військових в Україні. Більше того, фільм мотивує ставати волонтерами і допомагати військовим зі всього світу», – сказала Лугова.

Також вона розповіла, що цей фільм показали українській діаспорі у Канаді та Сполучених Штатах Америки. У Торонто глядачі аплодували стоячи.

«Діаспорі дуже сподобався фільм. Було дуже багато позитивних відгуків. Зараз показуємо його у інших містах Канади та США. В Торонто після показу аплодували стоячи та співали гмн України», – прокоментувала вона.

Героями фільму є військові, які із антитерористичної операції потрапили з пораненнями у Головний військовий клінічний госпіталь у Києві. І режисер пригадує, що насамперед було дуже важко емоційно робити таку документальну стрічку.

«Було дуже важко знімати фільм «Післяопераційна палата», але я якось взяла себе в руки. Бо знала, що це важливо і треба показати всім, як рятують українських хлопців. Але були моменти, коли приїжджала з лікарні додому і не могла одразу втамувати емоції. Я брала багато інтерв’ю у військових. І коли вони мені розповідали свої історії, попри те, що є режисером фільму, часом відчувала, що стаю психологом. Хоча за професією ним не є», – розповіла Лугова.

Вона додала: «З більшістю героїв фільму я досі спілкуюся, і навіть з багатьма ми стали друзями. Адже ми познайомилися у важкі часи».

Нагадаємо, «Післяопераційна палата» («Recovery Room») – документальний фільм, який розповідає про декілька гуманітарних канадських місій в Україну, організованих Канадсько-Українською Фундацією. Впродовж 2014-2015 років канадські пластичні хірурги та їхні команди надавали операційну допомогу у Головному військовому клінічному госпіталі в Києві пораненим українським військовослужбовцям, які стали жертвами вторгнення Російської Федерації на Сході України. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:50:03