вівторок, 26 вересня, 2017, 16:53 Політика
Держава не повинна вказувати селянам, що їм робити із землею, – Длігач

Якщо не запровадити мораторій на продаж землі, зубожіле населення віддасть її за безцінь. Потрібно ж використати ці наділи для вирощування якісної органічної продукції, яку можна буде продавати і закордоном та, таким чином, зміцнювати українську економіку.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Сергій Євтушок.

У державі потрібно змінювати стратегію господарювання, адже 70 відсотків усіх наділів – земля сільськогосподарського призначення, на якій могли б заробляти українці.

«Це найкращі у світі чорноземи, які б могли приносити зиск. Ми могли б не лише самі споживати якісні органічні продукти, а й експортувати їх. Це допоможе залучити валюту у дохідну частину та зміцнити економіку. Однак для цього потрібно повністю змінити стратегію господарювання та дати можливість працювати малим і середнім агрофермам», – переконаний Євтушок.

Адже законодавство було змінено зовсім не на користь цих агрофірм – зокрема, для фермерів відмінили спецрежим ПДВ.

«Якщо фондисти скуповуватимуть усі землі, село не житиме», – переконує нардеп.

З огляду на скрутне матеріальне становище українського народу, люди намагатимуться продати наділи за копійки, як звичайнісінький товар, а не займатимуться їхньою обробкою.

«Натомість ми говоримо, що потрібно виростити на землі продукцію, обробити її і тоді вже продавати готові вироби», – розповів Євтушок.

Та для цього людям потрібно надати певні стимули: безвідсоткові кредити від держави чи розробити різноманітні програми іпотеки.

«Люди виїжджають на роботу закордон, тож лише так зможемо втримати їх у селі», – підкреслив Євтушок.

Та свою чергу співзасновник Громадянської платформи «Нова Країна» Андрій Длігач зауважив: зараз люди не бажають працювати на землі. До того ж, у сільському господарстві все більше відпадатиме потреба в людських ресурсах, адже техніка роботизується і дозволяє зменшити кількість людської праці.

«Чому це держава має диктувати людині, що вона має робити? З якого дива? Держава повинна лише дати можливості і в жодному разі не вказувати селянам, що вони мусять працювати на землі. Більшості власникам паїв – по 70 років, тож перестаньте говорити, що люди у цьому віці мають обробляти землю. Чому ви постійно кажете, що землю купують агрохолдинги? Та звідки вони візьмуть такі гроші, щоб це все скупити? Я впевнений, що навіть протягом десяти років вони не зможуть купити і ту землю, що обробляють зараз», – обурювався Длігач.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 11:39 :01