Новини » Політика 26 вересня, 2017, 22:55
Білозір: Країнам-сусідам має бути вигідно, щоб їхні меншини розвивалися в Україні

Новий закон «Про освіту» передбачає повне задоволення прав нацменшин, і дає людині, зокрема і угорського походження, бути і представником своєї нації, і мати гідність громадянина України, знаючи українську мову та історію.

Таку думку висловила народний депутат України Оксана Білозір в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці о 20:00 в ефірі телеканалу ZIK).

«Сьогоднішня ситуація між Україною та Угорщиною – це великий політичний сплеск. Раніше мовне питання закарпатських районів не стояло так гостро, адже Україна настільки активно відстоювала свої національні пріоритети. Відтак, ми тільки зараз почали формувати свої інтереси, оскільки до цього нас змусила війна», – констатувала Білозір.

Також народний депутат звернулася до країн-сусідів, які разом із Угорщино висловили невдоволення законом «Про освіту» в частині мовного питання.

«Нашим сусіда має бути вигідно, щоб представники їхніх меншин розвивалися в Україні, ставали лідерами, формували українську еліту і творили відносини між країнами на новому рівні. І їм зовсім не вигідно мати неосвічених людей, які не знають мови країни, в якій проживають, відтак змушені виконувати тільки «чорну» роботу», – вважає Оксана Білозір.

Історик та професор Володимир Сергійчук додає, що новий закон «Про освіту» передбачає повне задоволення прав нацменшин, і дає людині, зокрема і угорського походження, бути і представником своєї нації, і мати гідність громадянина України, знаючи українську мову та історію.

Нагадаємо, міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіджарто заявив, що їхня держава блокувати усі ініціативи України щодо інтеграції в ЄС через підписаний Президентом Порошенком «ганебний» закон «Про освіту». Зокрема, в тексті документа йдеться, що від 5-го класу учням шкіл усі предмети викладатимуть українською. А представникам нацменшин пропонують створювати окремі класи, де ті матимуть змогу навчатися рідною мовою.

Читайте також: Угорщина офіційно заявила про блокування будь-якого зближення України з ЄС

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 12:48 :15