понеділок, 25 вересня, 2017, 16:46 Економіка
Якщо суд знизить ціну російського газу, зможемо отримати два джерела поставок палива, – Герус

Завдяки підвищенню тарифів вдалось перекрити дефіцит НАК «Нафтогазу», а «Украгазвидобування» отримало більше грошей та почало інвестувати у видобуток свого палива. Та водночас, суттєве зростання цін вдарило по соціально незахищених верствах населення, а держава отримала 55 відсотків субсидіантів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив колишній член НКРЕКП Андрій Герус.

Зараз, після зростання тарифів на газ, НАК «Нафтогаз» не отримує дотацій із державного бюджету. А ця сума становила близько 100 мільярдів гривень щороку.

«Тож ці кошти можна використовувати, наприклад, на підтримку армії. Цю кореляцію видно: підтримка обороноздатності зросла, а дотацій немає», – розповів Герус.

Окрім того, спостерігається і збільшення власного видобутку газу в Україні. Адже протягом останніх десяти років держава знижувала видобуток власного палива.

«Державні компанії не інвестували, а в них самих не було коштів. Там взагалі була філософія, щоб віддати родовища під спільний видобуток. Відповідно, відбувалось суттєве падіння. Ще б таких десять років – і державні підприємства узагалі б нічого не видобували», – переконаний Герус.

Цього ж року Україна видобула на сім відсотків палива більше. Враховуючи специфіку галузі, наразі ми отримали непоганий результат.

«Та й йдеться і про незалежність у поставках газу. Адже раніше ми брали усе від Росії. Згадаймо шоу, як у 2009 році нам перекривали вентиль, а ми залежали від одного джерела поставки», – зазначив експерт.

Сьогодні ж держава закуповує паливо у Європі. Якщо після рішення Стокгольмського арбітражного суду, ціна російського газу знизиться, отримаємо економічний сенс купувати частину цього палива у РФ.

«Два джерела – завжди краще, ніж одне. Усе залежить від ціни. Та, якби там не було, на сьогодні ми не залежимо від Росії і це об‘єктивна реальність», –  підкреслив Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 13:36:52