понеділок, 25 вересня, 2017, 21:57 Політика
Українці більше не стерплять підвищення ціни на газ, – нардеп

Підвищення ціни на газ буде необґрунтованим і значно збільшить видатки держбюджету. Українці вже не будуть цього терпіти.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України від Самопомочі Олена Сотник.

Як зауважила нардеп, вона ще не бачила постанови про перегляд ціни на газ. Однак, це питання уже незабаром може стояти на порядку денному.

«Таким чином, треба виходити з аргументів Кабінету міністрів. Економічна обґрунтованість має лежати в основі будь-чого. Коли нам встановлювали тарифи, то стверджували, що це є об’єктивна ціна на газ, виходячи з цього були встановлені тарифи. На сьогоднішній день ми не бачимо передумов на світовому ринку, що ціна на газ збільшилась, а щодо транспортування, то газотранспортні системи належать Україні. Ми з цього заробляємо. Тому це виглядає дуже нелогічним і якщо уряд буде збиратися це робити то, по-перше це не обґрунтовано, або не зрозуміло чим обґрунтовано, по-друге потрібно піднімати питання ще до того, як це ввійде у порядок денний. Я думаю, що населення не буде цього вже терпіти», – зазначила Сотник.

За словами пані Сотник на сьогоднішній день уже 2/3 домогосподарств отримують субсидії, а підвищення тарифів тільки збільшить видатки держбюджету. На її думку, найефективнішим на сьогоднішній день є впровадження енергозберігаючих технологій.

«Який сенс робити щоб це було 100%. Зроблять так, що просто люди перестануть платити і буде повний колапс. Тому, я сподіваюся, що Кабінет міністрів все таки не буде підвищувати тарифи на сьогоднішній день. Дай Бог щоб ми впорались із тим, що ми маємо. Тільки в цьому році це буде більш-менш адекватний бюджет на енергоефективність. Буде монетизовано субсидії. Люди зможуть утеплятися і таким чином зменшувати споживання. І це правильний хід, який дійсно буде стимулювати питання енергоефективності. А не говорити про ще якесь додаткове збільшення», – певна гостя програми.

Читайте також: Тарифи на газ в ОРДЛО в декілька разів нижчі, аніж у нас, - Гримчак

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 20:14:03