понеділок, 25 вересня, 2017, 12:20 Регіони
У Рівному розпочалася кампанія за перепоховання Олеко Дундича

На офіційному сайті Рівненської міської ради зареєстровано електронну петицію з вимогою демонтувати пам’ятник Олеко Дундичу і перепоховати рештки Дундича на цвинтарі.

Про це інформує власкор IA ZIK.

«У центрі Рівного, в парку ім. Т. Шевченка розташована могила большевицького військовика, учасника боротьби проти незалежності України Олеко Дундича. На могилі встановлено пам’ятник, який по суті є об’єктом пропаганди окупаційного комуністичного режиму, і який регулярно прибирають та реставрують комунальні служби коштом міського бюджету.

Факт наявності в українському патріотичному місті елемента совєцького «культу могил» є вкрай обурливим, особливо з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України, яка триває і нині, в 100-ту річницю Української Революції», – зазначається в петиції.

Нагадаємо, могила і пам’ятник знаходяться у центральному парку культури та відпочинку Рівного імені Т.Г. Шевченка. Питання демонтажу пам’ятника та проведення перезахоронення Олеко Дундича порушується в Рівному з 1990  року. Щоразу воно виявляється спірним та викликає неоднозначні судження мешканців міста.

Як вдалося з’ясувати власкору IA ZIK, і зараз думки рівнян розділилися. Одні люди підтримують петицію, інші радять не чіпати могилу і не зносити пам’ятник, а лише змінити текст, що викарбуваний на ньому. Зараз у тексті йдеться про «Красного Дундича».

Висловлюються пропозиції написати, що молодий Дундич був обдурений радянською пропагандою і помилково воював проти українського уряду у роки громадянської війни та загинув на Рівненщині.

Є і третя категорія городян. До неї відносяться люди, здебільшого, старшого та середнього віку. Їм байдуже чи стоятиме пам’ятник, чи його демонтують. Вони вважають, що нині варто займатися проблемами виживання, а відзняті кадри майбутнього демонтажу (якщо він відбудеться), слугуватимуть черговою картинкою для антидержавних телеканалів, які в котрий раз «прославлять» Рівненщину далеко за межами України.

Довідка ІА ZUK.

За даними Вікіпедії, Олеко Дундич (серб. Алекса Дундић, хорв. Aleksa Dundić; австрійське ім’я Тома, відомий під псевдонімами Іван і Олеко; в літературі Олеко; нар. 13 квітня 1896 або 12 серпня 1897, с. Грабовац, Далмація, за іншою версією  час і місце народження точно не відомі. Помер. 8 липня 1920, Рівне, УРСР) – за однією версією сербський, за іншою версією – хорватський революціонер, учасник Першої світової війни і громадянської війни в Росії

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:59:16