Новини » Львів 25 вересня, 2017, 10:43
У Львові пішов з життя етнограф Мирослав Решетило
Мирослав Решетило. Фото: facebook.com/orest.sheyka
Мирослав Решетило. Фото: facebook.com/orest.sheyka

23 вересня після важкої хвороби пішов з життя Мирослав Решетило – учасник установчих зборів, співавтор першого статуту та перший голова етнографічної секції Товариства Лева.

Про це у Фейсбуці повідомив колишній голова Товариства Орест Шейка.

«Мирослав Решетило був організатором першої виставки гаварецької кераміки в музеї етнографії в грудні 1987 року, яка стала своєрідним символом початку культурного відродження. Без нього не відбулися б перші гаївки та обжинки (1988 рік) в музеї народної архітектури та побуту, не побачили б світ перша збірка «Гаївки» (1988 рік) та перша за роки після Другої світової війни та окупації України збірка «Колядки» (1989 рік), видана ТВО «Ґердан».

Саме Мирослав Решетило збирав сценарії та організовував вертепи для участі у Перших народних фестинах «Різдво у Львові» (1989-1990 роки). Площа Ринок давно не бачила стільки щасливих людей, які після довгих років заборон колядували колядки, як символ свободи.

Засновник «Компанії Ґердан», член товариства «Кіш», засновник «Козацької слободи» в музеї народної архітектури та побуту», – написав Орест Шейка.

Похорони Мирослава Решетила відбудуться сьогодні, 25 вересня, о 11 год. у каплиці Храму Благовіщення Пресвятої діви Марії УГКЦ (вулиця Пасічна, 83).

«Прощатимуться з чоловіком та батьком дружина Наталя та малолітні сини Любомир і Світодар.

Прошу львів’ян пом’янути свого земляка у молитві та, при можливості, прийти провести його в останній шлях на Землі», – написав Орест Шейка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:56 :00