понеділок, 25 вересня, 2017, 14:27 Світ
Суттєвих змін у зовнішній стратегії Німеччини після виборів не буде, – Огризко

Для України надзвичайно важливим моментом у німецьких виборах є те, що Ангела Меркель залишиться керівником уряду. Отже зовнішньополітичні стратегії держави залишаться приблизно такими ж, якими були до виборів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив міністр закордонних справ України (у 2007-2009 роках) Володимир Огризко.

«В цілому я позитивно оцінюю попередні результати виборів у Німеччині. З точки зору України, важливо, що за будь-яких розкладів пані Меркель залишиться керівником уряду. Це означає, що різких змін у зовнішньополітичній стратегії Німеччини не відбудеться, а це для нас є надзвичайно важливим», – пояснює Володимир Огризко.

На його думку, попри те, що праворадикали «увірвалися» у велику німецьку політику, суттєвого впливу на ухвалення рішень вони не матимуть.

«Це, безумовно, дещо ускладнить внутрішньополітичну ситуацію, але не настільки, щоб створити проблеми. І якщо складеться трьохпартійна коаліція, це буде новим цікавим поворотом у сучасній німецькій політичній історії, оскільки дотепер у країні були лише двопартійні уряди», – зауважив дипломат.

На його думку, можливість створення трьохпартійного уряду дасть можливість розгортання нових інтриг довкола його формування.

«Тому значних сенсацій у німецьких виборах не відбулося. Не сталось те, чого очікували у Кремлі: що праворадикальна партія отримає більшість. Тому в контексті зовнішньополітичних цілей ми матимемо приблизно те ж, що мали і досі, а це нас абсолютно влаштовує», – вважає екс-міністр закордонних справ України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:51:50