понеділок, 25 вересня, 2017, 20:15 Політика
Сотник: Україна має направити кошти на видобуток власного газу

Україна є третьою в Європі по запасам газу. Це означає, що якщо країна буде розвивати свій видобуток, і свердловини будуть дійсно працювати, то тариф на газ має бути переглянутий, можливо, навіть на 50-60% на зменшення.

Таку думку висловила народний депутат України Олена Сотник у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Чомусь у бюджеті на 2018 рік передбачені гроші на збільшення фінансування прокуратури, МВС, СБУ та решти відомств. А от грошей на те, щоб, можливо, якимось чином закрити дефіцит того ж «Нафтогазу», або інвестувати у власний видобуток газу – немає», – зауважила Олена Сотник.

Зокрема, у проекті бюджету на 2018 рік передбачено збільшення фінансування Державного управління справами майже вдвічі.

«Ці мільйони можна було б направити на видобуток власного газу, і тоді ціни були б зовсім іншими. Адже собівартість видобутку в Україні буде набагато меншою, ніж закуповувати газ реверсом у європейців з Росії, а потім знову його транспортувати», – наголосила депутат.

Відтак, підсумовує нардеп, питання енергонезалежності та енергоефективності має бути на першому місті.

«Питання енергонезалежності України – це тільки питання власного видобутку газу. До того ж, Україна є третьою в Європі по запасам газу. Це означає, якщо країна буде розвивати свій видобуток, і свердловини будуть дійсно працювати, то тариф на газ має бути переглянутий навіть не на 30-35 відсотків у зменшення, а можливо, навіть на 50-60%», – вважає Олена Сотник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:26:14