понеділок, 25 вересня, 2017, 20:25 Політика
Сотник: Міністр фінансів має пояснити закладений у бюджет долар по 30 гривень

Складається таке враження, що фінансові показники статей проекту бюджету на 2018 рік «взяті із голови».

Таку думку висловила народний депутат України Олена Сотник у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«У проекті бюджету на 2018 рік прибуткова частина сформована дивним чином. Наприклад, у минулому році від приватизації закладалося близько 20 мільярдів гривень, а натомість отримали кілька сотень тисяч гривень», – зауважила Сотник.

Незважаючи на те, що кошти від приватизації – це спецфонд, який не впливає на дохідну частину бюджету, дуже у багатьох статтях бюджету на 2018 рік закладено, що вони будуть фінансуватися зі спецфонду.

«Це означає, що ці стаття бюджету або будуть страждати від недофінансування, або ж кошти будуть перерозподіляти. Подібна історія складається і зі спецконфіскацію. Адже суди важко передбачити, натомість надходження коштів від цієї процедури також передбачене у кошторисі на наступний рік», – зазначила депутат.

Відтак, підсумовує Сотник, схоже на те, що фінансові показники статей проекту бюджету на наступний рік «взяті із голови».

«Якщо переглянути прогнози ключовий фінансових інституцій, то жодна з них не прогнозувала курс долара у наступному році в межах 29, а тим більш 30 гривень. Тому мені дуже хотілось би, щоб міністр фінансів пояснив, звідки береться така цифра, так само, як і цифра інфляції, ВВП і таке інше. Адже складається таке враження, що цифри просто підганяють один під одну, щоб вони більш-менш «били бюджет», – припускає Олена Сотник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 11:42 :59