понеділок, 25 вересня, 2017, 21:24 Економіка
Шкрум про пенсійну реформу від Гройсмана: Це гасіння пожежі, коли в країні палають усі ліси
Фото: dt.ua
Фото: dt.ua

Головне питання полягає не в тому, якою буде пенсія, а що можна за цю пенсію купити.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявила народний депутат України («Батьківщина») Альона Шкрум, коментуючи питання щодо пенсійної реформи в Україні.

Гостя програми наголосила, що відмовляється називати пенсійну реформу, запропоновану Володимиром Гройсманом, реформою.

«Реформа має дати відповідь, що буде із Пенсійним фондом через п’ять років, що буде із пенсіонерами через п’ять років, що буде із пенсією через п’ять, десять, п’ятнадцять років; як зменшити величезний дефіцит Пенсійного фонду і як отримати для нього фінансування», – каже Альона Шкрум та додає, що нині прем’єр трохи піднімає пенсії, хоч мав би зробити це рік тому за рахунок індексації.

Депутат зауважила, що ліки значно подорожчали, продукти харчування піднялися у ціні від 20-ти до 40 відсотків.

«І якраз питання не в тому, яка буде пенсія, а що можна за цю пенсію купити», – наголошує Альона Шкрум.

Гостя програми адресувала урядовцям, які займаються пенсійною реформою, кілька запитань: «Як зробити, щоб у нас Пенсійний фонд не був увесь час дотаційним і це не було величезною діркою? Як його наповнити? І як справедливо встановити пенсії, які вони мають бути і хто їх має отримувати, через який стаж?».

Так, з її слів, пан Гройсман пропонує трохи підняти пенсії, проте це ситуації не врятує, адже відбулася значна інфляція і значно здорожчали продукти; а ще очільник уряду пропонує підвищити стаж.

«Це не є реформою. Це є гасіння пожежі, коли у нас в країні палають усі ліси», – заявила Альона Шкрум.

Гостя програми каже, що хоче зрозуміти, який в українського прем’єра є економічний план для того, щоб наповнити Пенсійний фонд. Депутат зауважила, що їй було би цікаво, наприклад, почути про скасування певних податків для малого та середнього бізнесу, щоб вивести їх із «тіні», та завдяки цьому збільшити надходження до Пенсійного фонду. Така спроба, нагадала Альона Шкрум, була за прем’єрства Арсенія Яценюка, проте вона виявилася невдалою, адже зроблено було замало.

«У нас виходить, що кількість пенсіонерів, на яких потрібно платити гроші із бюджету, дуже велика порівняно із кількістю тих, хто працює», – заявила Альона Шкрум.

Читайте також: Пенсійна реформа фактично забере у людей третину пенсій, - Каплін

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 05:28 :38