понеділок, 25 вересня, 2017, 21:08 Політика
Протягом трьох років видатки на держуправління тільки зростають, – нардеп

У 2014 році, коли тільки прийшов цей парламент, у коаліційній угоді депутати прописали, що ключовим у державному управлінні має стати зменшення кількості видатків щонайменше до 35% у загальному бюджеті. Але, на жаль, протягом останніх трьох років ми бачимо тільки тенденцію до збільшення видатків.

Таку думку висловила народний депутат України Олена Сотник у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Органи державної влади мали б не просто говорити, чому їм необхідно більше грошей на функціонування, а спочатку відзвітуватися про свої показники ефективності, та що покращилося завдяки їхній роботі, і тільки після цього просити більше грошей. Наприклад, що стало краще в ЖКГ, або що стало краще в агропромисловому комплексі», – коментує проект бюджету на 2017 рік Олена Сотник.

На превеликий жаль, констатує депутат, в Україні такої системи не існує. Такий підхід потрібно категорично змінювати, щоб бюджетування залежало передовсім від результативності відомств.

«Якщо пригадати, то у 2014 році, коли тільки прийшов цей парламент, то ми говорили про те, і навіть записали це у коаліційній угоді, що ключовим у державному управлінні має стати зменшення кількості видатків щонайменше до 35% у загальному бюджеті. Але, на жаль, протягом останніх трьох років ми бачимо тільки тенденцію до збільшення видатків на державне управління», – наголосила Сотник.

Натомість депутат від провладної партії Сергій Рудик пояснює, що у середньому на 40% йде збільшення на утримання апарату усіх чиновників, зокрема НАЗК, судів і так далі.

Це відбувається через те, що була прийнята реформа державної служби. Також Сергій Рудик переконаний, що потрібно прив’язувати зарплату чиновника до мінімальної заробітної платні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 13:32:20