понеділок, 25 вересня, 2017, 23:00 Події
Понад 150 тисяч жінок в Україні щороку потерпають від насильства

Щороку, і динаміка ця росте, більше 150, а за останні 2 роки 165 тисяч жінок потерпають від насильства. Це тільки ті, які звернулися і зафіксовані нашими правоохоронними органами, ті, які звернулися до психологів, ті, які звернулися до 28 мобільних бригад, які працюють в Україні на сьогоднішній день.

Про це народний депутат, Представник Президента України у ВР Ірина Луценко заявила журналістам під час форуму «Разом за Україну, вільну від насильства щодо жінок», – повідомляє УНІАН.

Вона також зауважила, що 3 мільйони дітей щороку є жертвами і спостерігають домашнє насильство.

«Від домашнього насильства потерпають і жінки, і діти. 10 тисяч залишаються на вулиці, їх забирають в притулки. 120-150 дітей щороку стають самогубцями», – підкреслила Луценко.

Депутат закликала Парламент якнайшвидше ратифікувати Стамбульську конвенцію, а також проголосувати за підготовлений до другого читання законопроект про запобігання та протидію домашньому насильству.

Депутат також пояснила, що ратифікація Конвенції дасть можливість, через контрольний механізм експертів у Раді Європи, контролювати дотримання виконавчою владою України основних норм, які записані у Стамбульській конвенції. Йдеться про профілактику, захист та покарання кривдників; створення та фінансування «гарячої лінії» в країні.

Також Луценко зазначила, що українки, які виїжджають за кордон і там потерпають від насильства, є незахищеними.

«Ратифікувавши Стамбульську конвенцію, ми будемо мати право, як держава Україна, вимагати посилення кримінальної відповідальності для тих кривдників, які знущаються над нашими громадянками і їхніми дітей, теж громадянами України, за кордоном», – додала вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:30:07